Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Adaptaci nového Star Treku píše Alan Dean Foster

pá 13. února 2009      autor: Jacob      přečteno: 6564x      komentáře: 0

New Star Trek Delta Jeden z posledních kousíčků multimediální skládačky pro nový Star Trek zapadl. Ve čtvrtek 12.2. potvrdilo nakladatelství Pocket Books, že se novelizace jedenáctého Star Treku ujme veterán sci-fi literatury spisovatel Alan Dean Foster. Samotná knižní adaptace pro nový Star Trek neměla být překvapením, nicméně v důsledku zvýšeného utajení a nedostatku informací fanoušci spekulovali, jak to s knihou nakonec bude.

Foster je ideální volbou

Nakladatelství Simon and Schuster a Paramount nemohli vybrat člověka s lepší kvalifikací, který by zpracoval scénář od Roberta Orciho a Alexe Kurtzmana, než je právě Foster. Mezi jeho díla patří například adaptace prvního Star Wars filmu ("Star Wars: From the Adventures of Luke Skywalker") a sequel ke Star Wars ("Splinter of a Mind’s Eye") oba z roku 1976.

V roce 2002 se Foster ke Star Wars vrací v dílech ("The Approaching Storm") a prequelem ke Star Wars: Episode II. Foster má na kontě též adaptace ke třem prvním Alienům a filmům The Thing, Alien Nation, The Chronicles of Riddick a mnoha dalším...

V roce 2007 novelizace filmového hitu Transformers, shodou okolností také na základě scénáře Roberta Orciho a Alexe Kurtzmana.

Chcete se dozvědět něco víco o Alanu deanu Fosterovi?

 

oficiální web | Wikipedia | Memory Alpha

 

poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: pá 13. února 2009
přečteno: 6564x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG