Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Autoři poodhalují zákulisí komiksu Countdown [1. část]

pá 6. března 2009      autor: Weyoun the Vorta      přečteno: 3084x      komentáře: 2

Star Trek 11 - Countdown 1 Star Trek: Countdown je oficiální prequelový komiks pro nový film Star Trek. Ze čtyř čísel časopisu byla dosud publikována první dvě (česky na portále Trekkies.cz jen první číslo). Autoři komiksu Mike Johnson a Tim Jones byli dalšími hosty na Wonderconu 09, o kterém jsme vám již přinesli podrobné informace. Duo autorů probralo svůj výtvor a vysvětlilo přítomným, jak se jim podařilo zasadit děj současně do éry nadcházejícího Star Trek filmu a seriálu Star Trek: Nová generace.

Mike Johnson: Během naší spolupráce s Alexem Kurtzmanem a Bobem Orci jsme se rozhodli přijít s něčím, co by vyjádřilo náš obdiv k seriálu Star Trek: Nová generace, jehož jsme celoživotními fanoušky. Hledali jsme způsob, jak propojit posádku Nové generace s aktuálním filmem. O tom, jak se nám to podařilo, se můžete přesvědčit ve čtvrtém čísle a na začátku samotného filmu. Číslo 4 je doslova napínavé jako kšandy. Měli jsme štěstí, že Alex a Bob byli ochotni se na tvorbě komiksu podílet a posloužit nám tak jako kormidlo. Další dík patří studiu IDW, kteří nám dali k dispozici výtvarníka Davida Messina. Pokud jste viděli první dvě čísla, musíte uznat, že jeho práce je úžasná. Jen se podívejte na samotné titulní strany. Je úžasné, jak se mu podařilo věrně zachytit charakter postav.

Tim Jones: V některých částech filmu zavítáme do vesmíru Nové generace. To nás pro komiks velmi inspirovalo.

Mike Johnson: S Novou generací jsme se rozloučili na konci seriálu a následujícími filmy. Jenže tohle finále není úplně idylické, a tak se snažíme přivést ty postavy znovu k životu. Chtěli jsme, aby se nám předvedly v plné kráse. Ve čtvrtém čísle se přesvědčíte, že to nebude nějaké smutné sbohem Nové generaci. Postavy tu mají zodpovědnou a důležitou roli, stejně jako ve filmu. Bob a Alex to viděli stejně.

Malá poznámka na závěr 1. části rozhovoru: Na základě předchozích vět je zřejmě mylné očekávat, že by se ve filmu mohl objevit některý z herců Nové generace.

Zdroj: TrekMovie Report
bez hodnosti Weyoun the Vorta
autor: Weyoun the Vorta
vydáno: pá 6. března 2009
přečteno: 3084x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Autoři komiksu Countdown spoilují... i o novém filmu  -  pá 13. března 2009
Autoři poodhalují zákulisí komiksu Countdown [2. část]  -  út 10. března 2009
Preview komiksu Countdown  -  út 13. ledna 2009
"Star Trek Countdown" od Davida Messiniho  -  čt 18. prosince 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG