Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Abramsův Star Trek bude mít pokračování [UPDATE]

út 31. března 2009      autor: JemHadar      přečteno: 2263x      komentáře: 14

logo Abramsova Star Treku Dosud nevydaný velkofilm Star Trek už má u svého produkčního studia Paramount Pictures odsouhlasené pokračování. Mělo by se objevit v roce 2011, což odpovídá dvouletému rozestupu u chystaných pokračování jiných paramountských blockbusterů - Iron Man a Transformers. Na vzniku Star Treku "12" (anebo 2) by se měl podílet shodný produkční tým jako na jedenáctce. Aktualizace 10:24

  • Na pozici producentů by se měla vrátit celá velká pětka: J. J. Abrams, Bryan Burk, Roberto Orci, Alex Kurtzman a Damon Lindelof
  • Scénář napíší Roberto Orci, Alex Kurtzman a Damon Lindelof (příběh je prozatím v plenkách)
  • Možná bude opět režírovat Abrams, ale rozhodnutí zatím nepadlo
  • Scénář bude dodán o Vánocích 2009, eventuální premiéra v létě 2011

Jedná se o prakticky stejnou situaci, jako když byla v roce 2006 uzavřena smlouva na Star Trek, Abrams se na pozici režiséra také dostal až začátkem roku 2007. Jedinou změnou je, že laureát ceny Emmy Lindelof je nyní veden mezi scénáristy, byť neoficiálně hodně vypomáhal psát i zatím poslední film.

Z této situace vyplývá jedna skutečnost, a sice že Paramount oživenému Star Treku hodně věří a záleží mu na tom, aby si tvůrčí tým udržel. Už dříve prosákly zprávy, že herci mají předběžně nasmlouvané další dva filmy, vypadá to tedy, že se máme na co těšit.

Je si však třeba uvědomit, že podpis smlouvy ještě automaticky neznamená, že se začne točit. Na vzniku pokračování se jistě hodně podepíše úspěšnost "jedenáctky". Zdroje ze studia však tvrdí, že se s pokračováním odjakživa počítalo, a jako v případě Temného rytíře, mělo by být ještě velkolepější. Doufejme, že si z něho nevezme i dnes módní "temnost".

Zdroj: TrekMovie.com
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: út 31. března 2009
přečteno: 2263x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG