Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

PREMIÉRA STAR TREKU V SYDNEY + PRVNÍ REAKCE [UPDATE]

út 7. dubna 2009      autor: JemHadar      přečteno: 5855x      komentáře: 20

Sydney Milí fanoušci, den D je tady. V australském Sydney přímo ve světoznámé budově Opery se právě píší nové startrekové dějiny. Film JJ Abramse s prostým názvem Star Trek má slavnostní světovou premiéru a všichni jistě s napětím čekáme, jaké budou reakce. Od našich německých přátel z TrekNews.de dostáváme exkluzivní fotomateriály přímo z premiéry, podívejte se...

První reakce

Star Trek je nejen úspěšným restartem, ale je to opravdu zábavné a napínavé akční sci-fi dobrodružství. Mou největší výtkou je, že než jsem se rozkoukala, byl konec. Chci víc! Přeju si další dobrodružství kapitána Jamese T. Kirka a jeho posádky na palubě U.S.S. Enterprise.

Převažuje u mě pocit, že JJ Abrams s pomocí několika neuvěřitelně talentovaných lidí vytvořil velmi přístupný a zábavný Star Trek film, který je ideální pro novou generaci fanoušků sci-fi. Samozřejmě trochu počítá se základnou trekkies, ale jeho skutečná síla je v tom, že je podán s takovou spoustou energie. Přináší příběh, který je snadno uchopitelný pro trekkies i nefanoušky. Doufám, že tento druh filmu bude inspirovat mladé lidi, aby se podívali na některé ze starších Trek snímků a seriálů, ale také pomůže začít novou éru vesmírných sci-fi filmů.

Film rychle ubíhá a málokdy ztrácí tempo, znovu v něm ožívají postavy a vesmír, který, upřímně řečeno, trochu uvadl a vyčerpal se. Film mi především připadá mnohem zábavnější než kterýkoliv z předchozích. Je v něm více humoru, více vzrušení, daleko více energie, je to nejlepší star-trekový film od 80 let. Přiznávám, že jsem byl skeptický. Nebyl jsem připravený, že mi na tomto vesmíru a postavách, které se propadly do šedivého průměru, bude opět záležet. Už ale nemůžu být skeptický. Je to fantastický film sám o sobě a já ho můžu s klidným srdcem doporučit jak starým, tak novým fanouškům Star Treku.

Dnes večer provedl Paramount jeden z nejlepších kousků ve fanouškovských dějinách. Oznámená byla jen desetiminutová ochutnávka nového Star Treku, promítaná společně s Khanovým hněvem, ovšem fanoušci v texaském Austinu zhlédli celý nový Star Trek (několik hodin před oficiální slavnostní premiérou v australském Sydney). Akce se zúčastnili překvapiví hosté, mezi nimiž nechyběl ani původní Spock Leonard Nimoy.

Galapremiéra v Sydney

Fanoušci se připravují na červený koberec

Galapremiéra v Sydney: JJ Abrams a Zachary Quinto

Zachary Quinto a JJ Abrams pózují fotografům

Galapremiéra v Sydney

Abrams a spol. pózují paparazzi

Galapremiéra v Sydney: Chris Pine

Chris Pine před objektivy fotoaparátů

Galapremiéra v Sydney: Chris Pine se podepisuje fanouškům

Chris Pine se podepisuje fanouškům

Galapremiéra v Sydney: Chris Pine

Chris Pine a jeho vulkánský pozdrav

Galapremiéra v Sydney: Karl Urban

Karl Urban na červeném koberci

Galapremiéra v Sydney: Eric Bana

Erica Bana pózuje před fotografy

Další fotografie a také videa najdete zde.

Zdroj: TrekNews.de
kadet JemHadar
autor: JemHadar
vydáno: út 7. dubna 2009
přečteno: 5855x
komentáře: 20
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG