Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Drbárna hlásí: Nero, proč máš ukousnuté ucho?

po 13. dubna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 5793x      komentáře: 4

Nenaložený NeroZáhada romulanských uší byla objasněna tvůrci komiksu Countdown. Před pár měsíci si fanoušci všimli, že na barevném deltovém plakátu k novému filmu nemá Romulan Nero špičaté uši.

plakát - Nero v Abramsově Star Treku Kvůli silné stylizaci plakátu nebylo jasné, zda je to záměr, či "to jen tak vypadá". Pochybnosti rozptýlil až tmavý teaser plakát a TV spot - zde je jasně vidět, že Neronovi na jednom uchu špička chybí! A samozřejmě i toto má své vysvětlení. Scénáristé Kurtzman a Orci se svěřili, že se vyplatí pozorně číst komiks Countdown - a obzvláště si ho pořídit v kompletní edici všech čtyř dílů. Po dohodě s nakladatelstvím totiž byly vydány dvě verze!

<i>Star Trek: Countdown</i> stránka 1/5 Až do třetího dílu je vše v pořádku - včetně obou Neronových špičatých uší. Mnozí čeští čtenáři jistě ví, že se na závěr objevuje i další TNG postava - generál Worf. Ten se ve čtvrté části podívá na palubu Narady - a bude to boj! Jeho osobní souboj s Neronem je v některých výtiscích obohacen o malý obrázek s nečekaným obsahem. Aby vyvedl protivníka z míry, Worf ukousne Neronovi ucho! (A vyvede tím z míry i řadu fanoušků...)

Star Trek poster Jak tvůrci přiznávají, je to poněkud kontroverzní - a šokující! Ale chtěli ukázat, že Worf není ani po letech služby ve Hvězdné flotile žádný "změkčilec". A žádný klingonský válečník by neváhal použít tento prostředek pro vítězství nad silným protivníkem. Výtvarník Dvaid Messina potom dodává, že raději kreslil zuřivého Worfa, než Nerona odírajícího si ucho při protahování se mřížemi klingonského vězení...

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: po 13. dubna 2009
přečteno: 5793x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG