Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Wolverine má na Star Trek krátké drápy

po 4. května 2009      autor: Bedraz      přečteno: 5111x      komentáře: 0

Plakát k filmu X-Men Origins: Wolverine Někteří z našich redaktorů se rozhodli provozovat v květnu zvláštní druh masochismu - a to chodit do kina i na jiné filmy než Star Trek. A proč? Protože konkurence nikdy nespí a chceme vědět, proti čemu Star Trek vyráží do boje - zvláště v lize vědeckofantastických a komiksových příběhů. A tak jsme se hned v premiérový týden vypravili na nový snímek X-Men Origins: Wolverine. A jak "Rosomák" dopadl?

Film má úžasný úvod a titulkovou sekvenci - to jsem čekala, že nastupuje strhující a napínavá podívaná. Ovšem zbytek filmu je spíše poklonou akčním snímkům dvacet let zpátky - jak spádem, tak triky. Na dnešní dobu působí 'lacině', což je pro komiksový příběh handicap. A ten není vynahrazen opravdu napínavým a překvapivým dějem. Pokušení podívat se na hodinky jsem odolala jen stěží.
Hugh Jackman má charisma a role mu sedne jako ulitá, avšak chtěla jsem se o Wolverinovi dozvědět víc - obzvláště jako komiksu neznalá. A fanouška filmových X-Men a 'startrekovského' profesora Xaviera v podání Patricka Stewarta musí docela vyděsit jeho počítačové cameo na závěr. Nemohli producenti sehnat pár dolarů na triky navíc? Přesto věřím, že tento film kinosérii X-Menů nepohřbí - ale ani neposune do výšin, na které letos aspiruje Star Trek.

Bedraz

Do kina jsem šel na Wolverina s přáním, aby se svět mutantů vrátil na alespoň podobnou kolej, jakou jsem zažil u prvních dvou filmů X-men. Nestalo se tak... bohužel. Ze slibného námětu se vyklubal průměrný "akční" film, který má slabé efekty a nepříliš zábavnou akci. (U prvního problému byl pravděpodobně na vině nízký rozpočet.) Nejsilnějšími momenty jsou ty, kdy scénáristé hrají na emotivní strunu, tam moji pozornost získají maximálně. A nutno říct, že smrti několika postav mi bylo opravdu líto. Vzápětí se ale opět roztáčí nicneříkající kolotoč kolem jakési honby za nepřítelem... Wolverine zkrátka mohl dostat trošku hlubší rozměr, když už má tak charismatického představitele s tváří Hugha Jackmana.

Little

Na X-men: Origins jsem se těšil občas víc, než na nový Star Trek, protože jsem u očekávání neměl tak rozporuplné pocity. Wolverine má slibnou základnu, je dobře nastartovaný a svižně se rozjíždí. Pak ale nastane zlom. Pomalu se začínají nabalovat momenty, které prostě nesedí. Wolverinovy drápy jsou jakoby plastové, protože pravděpodobně kvůli nižšímu rozpočtu byly zmatněny. Při výbuchu vše silně zavání greenscreenem. Efekty jsou prostě tak do očí bijící, že v dnešní době skoro ničí požitek z filmu. Časem se někam schová i příběh a nahradí ho přehlídka napomádovaných superhrdinů, z nichž každý dostane tak 5 minut prostoru. Vše zakončuje scéna s profesorem Xavierem, jehož hraje buď vyholený travestita, nebo špatné CGI. Po titulkách následuje ještě jedna scéna, která má navozovat dojem pokračování jako u posledního dílu X-menů. Nechává však jen hořký dojem zbytečně utracených peněz.

omi

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: po 4. května 2009
přečteno: 5111x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG