Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Obamovi se Star Trek líbil

út 19. května 2009      autor: Riker      přečteno: 3618x      komentáře: 7

Barack Obama jako Spock Je americký president trekkie? Přečtěme si úryvek z interview, které americký prezident Barrack Hussein Obama na palubě letadla Air Force One poskytl magazínu Newsweek v květnu 2009. Obama nicméně není prvním prezidentem USA, který se vyjádřil ke star-trekovému filmu - prezident Ronald Reagan si v roce 1984 zapsal do deníku, že po večeři zhlédli v Bílém domě Star Trek III: Pátrání po Spockovi, ale nebyl to moc dobrý film.

Redaktor: Jaký poslední film jste viděl?

BHO: No, s filmy jsem teď na tom dobře, protože se ukázalo, že v přízemí Bílého domu mám vlastní kino… Tenhle víkend jsem viděl Star Trek a připadlo mi to dobré. Všichni mi pořád říkali, že se trochu podobám Spockovi, tak jsem se na to musel podívat. (President rukou dělá vulkánský pozdrav).

Redaktor: Sledoval jste Star Trek, když jste vyrůstal?

BHO: Tehdy jsem Star Trek miloval. Víte, Star Trek předběhl svou dobu. Byla tam spousta speciálních efektů, které nebyly moc dobré, ale mělo to příběhy, které vyzývají k zamyšlení. Pro desetiletého chlapce je tam tolik filosofie a politických názorů, že to stěží pobere.

Redaktor: Spousta postojů ala OSN

BHO: Přesně.

Zdroj: TrekWeb.com
bez hodnosti Riker
autor: Riker
vydáno: út 19. května 2009
přečteno: 3618x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG