Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

UPDATE po Comic Conu: Iron Man 2 natočen, co nás čeká?

ne 2. srpna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 4360x      komentáře: 5

Tony Stark a Pepper Potts v Iron Man 2 Minulý víkend potvrdil režisér Jon Favreau, že hlavní část natáčení pokračování nečekaného hitu loňského jara, Iron Mana, skončila. Poslední číslo Entertainment Weekly také přineslo první záběry Scarlett Johannson v roli "záporačky" Black Widow (Černá vdova). Protože se letošní Star Trek kvalitou i zábavností vydal po stopách dobrodružství "železného muže" (byť ne v mezinárodních tržbách), není od věci mrknout se, jak se v pokračování bude bít Tony Stark... a sledovat dál paralelu černých koní jara 2008 a 2009.

Zajímavé je, že nakladatelství Marvel Comics uvede k filmu speciální limitovanou edici komiksu o postavě Black Widow s názvem "Black Widow: Deadly Origin". Čtyřdílná minisérie se objeví v listopadu a nakreslí ji Tom Raney. Zdá se, že zrození padouchů si komiks zaslouží ve všech pořádných filmových vesmírech. :-)

Scarlett Johansson jako Black Widow v Iron Man 2 Ve snímku pak Scarlett Johansson aka Black Widow hraje Natashu Romanoff, tajného agenta, který se vydává za Starkovu asistentku. Iron Man 2 tedy pokračuje v trendu silných ženských postav. Scarlet Johansson nahradila v roli Emily Blunt, jejíž rozvrh ji donutil s natáčením skončit. Změnilo se i obsazení role Starkova nejlepšího přítele, plukovníka Jamese ‘Rhodey’ Rhodese, kterého ztvární Don Cheadle.

Don Cheadle jako plukovník James "Rhodey" Rhodes a V rozhovoru pro USA Today režisér Jon Favreau prozradil, že události snímku se odehrávají 6 měsíců po prvním díle a že odhalení Starkovy superhrdinské identity si vybírá svou daň. Starkova komiksová nemesis Mandarin "pak dovoluje uvést na scénu celou přehlídku padouchů" a organizace S.H.I.E.L.D. hraje významnou roli. Stark bude koketovat s alkoholismem - asi kvůli neschopnosti vyrovnat s novým přítelem své oblíbené asistentky Pepper (Gwyneth Paltrow). Downey (Tony Stark) však potvrdil, že film není adaptací "alkoholické linie" z komiksu, takže se nemusíme bát žádného přehnaného utápění se v lahvi. ;-) Nyní snímek čeká postprodukce a premiéra na jaře 2010.

UPDATE: Iron Man 2 nadchl na Comic Conu

Na Comic Conu v San Diegu byly minulý týden promítnuty i první hotové záběry, které poprvé ukázaly i Iron Manova parťáka War Machine (Don Cheadle) a které publikum zcela nadchly. V následující diskuzi prozradili herci i režisér pár detailů.
    Režisér Favreau zmínil výzvu spojenou s pokračováním: "Druhý díl má být poděkováním všem, kteří chtělli Iron Mana vůbec vidět poprvé. Chtěli jsme nové postavy, ale ne moc, aby se zachovala dynamika mezi stávajícími. Na druhou stranu se posouváme více k filmu Avengers."
    Favreau také označil za vzorová pokračování sérií filmy Star Trek II: The Wrath of Khan (Star Trek: Khanův hněv) a The Empire Strikes Back (Impérium vrací úder).
    "Byla spousta pokračování, která se nevyrovnala prvnímu filmu, ale u těchto snímků dostaly postavy prostor pro svůj rozvoj. Zápletka s padouchy byla velmi prostá, ovšem sázky vysoké. Čím jednodušší to bylo, tím více si diváci mohli užít to, co opravdu chtěli - a to jsou vztahy. Jdete od Vetřelce k Vetřelcům, a pak jim chcete ukázat postavy, do nichž už se trochu vžili, a to, jak se změnili, a tak dynamicky uvést postavy nové. Prostě nepřidejte pouze na akci, nýbrž nechte vztah projít nějakým kotrmelcem."

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: ne 2. srpna 2009
přečteno: 4360x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Před 70 lety…  -  pá 6. června 2014
Přesedlá J.J. Abrams na Star Wars?  -  so 10. listopadu 2012
Radost pro Star Trek fanynky - aspoň ty americké  -  po 2. července 2012
Apollo 11 - vyzvednutí motorů F-1 ze dna Atlantiku  -  čt 19. dubna 2012
Tohle je válka - Kirk vs. Shinzon!  -  pá 2. března 2012
Star Trek knihy v Česku  -  čt 6. října 2011
Star Trek: Enterprise na Primě COOL  -  po 18. července 2011
George Takei chce být Spiderman [VIDEO]  -  st 6. dubna 2011
První android kosmonautem  -  út 8. března 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Star Trek: Exhibition na dosah - od května 2011 u Berlína!  -  čt 16. prosince 2010
Národní den mazání přátel s Williamem Shatnerem  -  út 23. listopadu 2010
Hudební motiv "Inner Light" hraný na Theremin [VIDEO]  -  so 20. listopadu 2010
Oficiální univerzitní obchod Akademie Hvězdné flotily  -  čt 18. listopadu 2010
Přečtěte si časopis Star Trek Magazine online  -  st 17. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG