Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Harry Potter a princ dvojího smíchu: veselého a nuceného

st 22. července 2009      autor: Bedraz      přečteno: 4620x      komentáře: 5

Harry Potter a princ dvojí krve Na nejnovější pokračování Harryho Pottera jsem se vypravila dvakrát. Není to však dáno skvělostí snímku, nýbrž nedůvěrou k tomu, co jsem viděla při první premiérové půlnoční projekci. Prostě jsem nevěřila vlastním očím a uším, byla to dabovaná kopie, tak jsem se vypravila i na titulkovanou verzi. Výsledek? Ten film je komedie. Ovšem někdy se fanoušek směje, protože jinak by plakal.

Harry Potter a princ dvojí krve Princ dvojí krve je Potter poněkud mimo potterovskou sérii. Kouzla a čarovnou atmosféru vyměnil za vtipy o pubertálním řádění hormonů všemu navzdory. To není úplně v nesouladu s předlohou - ta často pobaví líčením dospívání hlavních hrdinů. Zároveň však zachovává napínavý příběh Voldemortova mládí a odhaluje tajemství jeho nesmrtelnosti - a nezapomíná na titulního "prince dvojí krve". To se už filmovému zpracování daří o poznání hůř. Těžkopádnému slepování všech linií dohromady nepomohou ani přidané scény, které v knize nenajdete. Z nich navíc výjev "zavaž mi tkaničku" útočí na titul nejméně romantické trapnosti roku.

Naštěstí výborně dopadly z knihy přejaté kapitoly, které jsou spojené s požitím nezvyklých lektvarů - ať se jedná o tekuté štěstí felix felicis či nápoj lásky. Výborně zafunguje i změněná "pohřební" scéna - obsah to nočních můr nejednoho fanouška.

Spád a napětí však film nabírá až v úplném závěru (stejně jako Fenixův řád) a dojem v mezičase musí zachraňovat hlavně herecké výkony tria Ron Wesley-profesor Křiklan-Draco Malfoy. Naopak nová podoba mladého lorda Voldemorta jako Toma Raddla je velkým zklamáním. Přesto se štěstí s obsazením rolí zatím potterovské série drží. Jak dlouho ještě?

Zdá se, že v řadě jiných ohledů potterovskou filmovou ságu štěstěna opouští, byť se klesající úroveň jistě neprojeví na tržbách. Zdá se, že upadá režie, scénář, ba dokonce i český dabing... Zdaleka však tento snímek nezatracuji, i to DVD si půjdu koupit do sbírky. Je to velká zábava - ale pro fanouška trochu na pokraji hysterie, kam se ten Potter ubírá... Doufejme, že je to jen takový zábavný oddech před velkolepým finále.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: st 22. července 2009
přečteno: 4620x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Související články:

Prometheus – aspirant na zklamání roku?  -  st 20. června 2012
X-Men: First Class je důstojný nástupce (předchůdce) prvních X-menů  -  ne 12. června 2011
Kirk "starší" a kladivo = komiksový Thor!  -  út 10. května 2011
IMAX uvádí: Hubble 3D - povinné pro milovníky vesmíru  -  st 13. října 2010
Návrat Železného muže – Iron Man 2  -  čt 13. května 2010
Avatar – krásný, ale nikoliv revoluční  -  pá 15. ledna 2010
Fanboys - fanoušci fanouškům... a je to legrace!  -  út 4. srpna 2009
Terminátor Salvation vs. Transformers 2! A vítězem je...  -  út 14. července 2009
Wolverine má na Star Trek krátké drápy  -  po 4. května 2009
"Stalo se" (The Happening)  -  út 8. července 2008
Iron Man - muž se železnou maskou  -  po 19. května 2008
Překvapivě dobré Monstrum z Cloverfiledu  -  út 11. března 2008
Hvězdný prach...  -  st 26. září 2007
Hláškující Transformers  -  st 29. srpna 2007
Harry Potter popáté a poamericku  -  ne 29. července 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG