Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Fanboys - fanoušci fanouškům... a je to legrace!

út 4. srpna 2009      autor: Bedraz      přečteno: 6291x      komentáře: 7

Fanboys do vašeho kina přijdou - bydlíte-li v USA Viděli jste původní trilogii Star Wars, která se kdysi ještě jmenovala Hvězdné války? Líbily se vám dobrodružství Luka Skywalkera, Hana Sola a princezny Leiy? Děsil vás po nocích astmatický Darth Vader? Jste navíc i fanoušky Star Treku? Odpověděli jste ano? Pak tenhle film natočili právě pro vás! Vyhraďte si sympatickou hodinku a půl a zpříjemněte si večer... v jedné velmi blízké a známé galaxii.

Film Fanboys má velmi jednoduchou zápletku, jednoduché hrdiny i jednoduchý humor - ale je to nádherně fanouškovské a budete si to užívat každou minutu. Míra zábavy, dojetí a záchvatů smíchu je pak přímo úměrná jak "nakoukání" klasické Lucasovy trilogie, tak míře znalostí fanouškovských "geeků". (Jste-li přímo jeden z nás, pak vynásobte stem. :-) )

Kam se dosud Star Wars fanoušek nevydal... O co ale jde? Na párty se sejdou staří kamarádi. Tři stále aktivní fanouškové (rozuměj - žerou to!) a jeden odpadlík (rozuměj - zkouší to v normálním životě jako prodejce aut). A blíží se premiéra snímku Epizoda I: Skrytá hrozba. Ta je ovšem až za půl roku, přičemž mladý fanoušek Linus je těžce nemocný a zbývají mu 3-4 měsíce... Je čas na zoufalou akci, kterou však ve svých hlavách čtveřice nosí už od střední. Infiltrovat Lucasovu hypermoderní pevnost Skywalker Ranch a ukradnout kopii nového filmu! Jedině tak má Linus šanci nejnovější přírůstek filmové legendy vidět...

Je to šílené? Je! Ale to je celý tento snímek. A přesto na tuhle hru přistoupíte zcela lehce a bez protestů. Budete rozesmátí i dojatí přesně v těch správných momentech. Čím více si pamatujete z původní trilogie Star Wars, tím více narážek poznáte - počínaje drtičem odpadků a Carrie "Leiou" Fisher v roli chápající doktorky konče. A co je úplně nejbáječnější? Jste-li trekkie, a to trekkie, který se dokáže na celé fandomové šílenství podívat z nadhledu, absolutně umřete smíchy při návštěvě rodného města kapitána Kirka, městečka Riverside v Iowě!

Fanboys doporučuji úplně všem - a možná bychom to mohli i jako instruktáž pouštět "nevěřícím Tomášům", kteří neví, čeho jsou fanoušci schopni. Protože, přátelé, držet bezpečnostní složky v šachu vyhrůžkou rozbití vzácného modelu pochopí jen pravý "geek". ;-)

PS: Zmínila jsem zcela shatnerovské cameo Williama Shatnera? :-)

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: út 4. srpna 2009
přečteno: 6291x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Související články:

Prometheus – aspirant na zklamání roku?  -  st 20. června 2012
X-Men: First Class je důstojný nástupce (předchůdce) prvních X-menů  -  ne 12. června 2011
Kirk "starší" a kladivo = komiksový Thor!  -  út 10. května 2011
IMAX uvádí: Hubble 3D - povinné pro milovníky vesmíru  -  st 13. října 2010
Návrat Železného muže – Iron Man 2  -  čt 13. května 2010
Avatar – krásný, ale nikoliv revoluční  -  pá 15. ledna 2010
Harry Potter a princ dvojího smíchu: veselého a nuceného  -  st 22. července 2009
Terminátor Salvation vs. Transformers 2! A vítězem je...  -  út 14. července 2009
Wolverine má na Star Trek krátké drápy  -  po 4. května 2009
"Stalo se" (The Happening)  -  út 8. července 2008
Iron Man - muž se železnou maskou  -  po 19. května 2008
Překvapivě dobré Monstrum z Cloverfiledu  -  út 11. března 2008
Hvězdný prach...  -  st 26. září 2007
Hláškující Transformers  -  st 29. srpna 2007
Harry Potter popáté a poamericku  -  ne 29. července 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG