Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Hvězdná flotila pod stromečkem

pá 18. prosince 2009      autor: Rawen      přečteno: 9676x      komentáře: 19

modely 1 Je čas představit další vystřihovánku, kterou jsem pro vás připravil. Po poměrně složité nové Enterprise a celkem jednoduchém modýlku filmového Travelpodu jsem konečně dokončil slíbené překvapení pro milovníky TOSky. A tentokrát nejde jen o jeden model, ani o dva, ani o tři... no zkrátka, když máme ty Vánoce, co takhle si nadělit celou flotilu?

K nové sadě modelů mě inspiroval původní seriál a kníha Franze Josepha ve které jsou nakresy i dalších lodí Flotily, nejen tedy klasické Constitution. Jako model si tedy můžete postavit buď všechny, nebo jednu ze čtyř lodí.

Jde konkrétně o již zmíněnou Constitution (Enterprise), což je univerzální těžký křižník. Dále o třidu Saladin, což je průzkumná fregata (a měl by tak vypadat USS Kelvin, kdyby se ty bestie filmaři drželi kánonu). Dále je to bitevní loď třídy Federation, odpověď Federace na klingonské hrozby. Řadu uzavírá transportní loď třídy Ptolemy i s přípojným kontejnerem pro přepravu surovin a zásob. A aby toho nebylo málo, jako bonus najdete u modelů i malý model raketoplánu Galileo.

A protože opravdu nechci, aby toho bylo málo, tak sem využil toho, že lodě Federace jsou stavěny stylem "stavebnice", tedy že jsou to vlastně jen různě kombinované sady motorů a trupů, a tak jsem k modelům udělal i sadu nevybarvených a neoznačených součástek, které si každý může obarvit dle svého a nakombinovat a vytvořit si tak svojí vlastní loď!

Právě tahle poslední možnost zaujala řadu lidí na foru papermodelers.com, kteří vytvořili několik dalších plavidel Federace pouze změnou kombinace dílů. Takže jak vidno, kdo chce využít vánočního volna a něco si postavit, bude mít myslím co dělat ještě na jaře. Modely si jako autor nijak nenárokuji, takže si je můžete upravit jak se vám zlíbí.

Modely jsou lehké a značně zjednodušené tak, aby byly i k nezkušeným co nejvíc přívětivé. Ke stavbě nepotřebujete nic extra, snad jen špendlíky jako imitaci hrotu antény deflektoru a červený či oranžový fix na jeho obarvení.

A nyní přejděme k tomu podstatnému, a to jsou fotky hotových modelů. Lepitelem je chlapík z Itálie, který vystupuje pod přezdívkou Perry. Sám bych ty modely lépe neslepil a tak použiji jeho fotky jako prezentační. Mezi modely chybí Constitution, kterou se teprve chystá slepit. Myslím ale, že k namlsání to stačí. :-)) Pokud se tedy počítate alespoň mezi středně šikovné, směle do toho!

modely 1 modely 2 modely 3

modely 4 modely 5

Za povšimnutí stojí nápadité diorama u raketoplánu. Pokud byste si chtěli něco takového udělat, je to velmi prosté. Jen si u toho ušpiníte ruce. :-) Vemte misku s vodou, nalijte do té vody lepidlo Herkules, čímž vznikne taková hodně řídká bílá kaše. Lepidlo a voda tak v poměru 1:2.

Do vzniklé směsi pak budete namáčet kusy toaletního papíru a z nich si uplácáte skálu podle vašich představ. Až budete mít hotovo, dejte svůj výtvor na topení uschnout, voda se vypaří, ale lepidlo zůstane a po ztvrdnutí nebude mít ten toaleťák ke skále daleko. Pak už stačí jen temperou nabarvit na požadovaný odstín. Schne to celkem dlouho takže není problém to ještě doupravit či opravit. Jednoduché že? Skála, která jako by vypadla z oka té papundeklové z původního star treku, je na světě. :-))

Download: Soubor 1 Soubor 2

kadet Rawen
autor: Rawen
vydáno: pá 18. prosince 2009
přečteno: 9676x
komentáře: 19
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG