Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Enterprise: tvůrci bodovali zrcadlovým vesmírem

po 25. ledna 2010      autor: little borg      přečteno: 2683x      komentáře: 8

Star Trek: Enterprise Nejistá budoucnost, nevole studia dát víc peněz na jedné straně a snaha tvůrců v čele s producentem/scénáristou Manny Cotem o masivní oživení seriálu Star Trek: Enterprise na straně druhé. Boj nerovný, předem prohraný, možná i díky naprosto nepochopitelnému přístupu fanoušků. O tom ale jindy. Tvůrci se do poslední chvíle snažili a na kvalitě epizod to bylo pořádně znát. Jednou z kontroverzních perel je dvojepizoda "In a Mirror, Darkly" (Temný odraz v zrcadle), která nás, jak už název napovídá, zavedla do alternativního vesmíru...

Synopse [SPOILERY]:

ISS Enterprise NX-01 kapitána Forresta míří na setkání s útočnou flotilou, protože Terranské impérium se potýká s rebelií. Jeho první důstojník komandér Archer také chce rebelii rozdrtit, má však jiné představy o prostředcích. Jeho zdroje ho informovaly, že Tholiané nalákali do interdimenzionální trhliny USS Defiant NCC-1764, která je nejen z jiného vesmíru, ale také z budoucnosti vzdálené sto let, a Archer je rozhodnut ji získat. S pomocí majora Reeda a jeho lidí zbaví kapitána velení, zavře ho do vězení a vyrazí do tholianského prostoru. Forrestovi věrná část posádky vedená komandérem T'Pol ho osvobodí, je však už pozdě: Enterprise je v nepřátelském tholianském prostoru. Výsadek se dostane na Defiant z budoucnosti, Enterprise však objeví Tholiané a několik lodí ji uzavře do proslulé tholianské sítě a zničí. Posádka uniká v únikových modulech a kapitán Forrest zahyne se svou lodí. Explozi Enterprise bezmocně sleduje výsadek vedený Archerem z paluby Defiantu.

Osmnáctý a devatenáctý díl 4. sezóny seriálu Star Trek: Enterprise srší nápadem, vtipem a rozehrávají nejrůznější situace, ve kterých všichni herci mají prostor. Kdo neviděl, rozhodně o hodně přišel.

Článek je součástí série ohlednutí za seriálem Star Trek: Enterprise po pěti letech od jeho zrušení.

Zdroj: TrekWeb.com, Kontinuum.cz
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 25. ledna 2010
přečteno: 2683x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Bouřková fronta (Storm Front)  -  čt 13. října 2016
Jedno smutné výročí  -  po 18. května 2015
Romulanská válka dospěla svému vrcholu!  -  pá 6. února 2015
Retro: Noc na ošetřovně  -  čt 12. června 2014
Retro: Zaujatí pozorovatelé  -  čt 20. března 2014
Retro: Regenerace  -  čt 6. března 2014
Retro: Svítání  -  čt 13. února 2014
Retro: Singularita  -  čt 30. ledna 2014
Retro: Carbon Creek  -  čt 9. ledna 2014
Retro: Konečná (Dead Stop)  -  čt 7. listopadu 2013
2. sezóna Enterprise na bluray - trailer a upravený obal [VIDEO]  -  pá 24. května 2013
Scott Bakula: Rád bych pokračoval v Enterprise, ale může to být problém  -  út 9. dubna 2013
Kampaň za pátou sezónu Enterprise  -  čt 4. dubna 2013
Star Trek: Enterprise na bluray [VIDEO]  -  čt 28. března 2013
Enterprise na blu-ray  -  pá 15. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG