Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jak Star Trek málem předběhl Star Wars, 1. díl

pá 5. února 2010      autor: little borg      přečteno: 4759x      komentáře: 16

O úvahách studia Paramount Pictures natočit seriál/film s názvem Star Trek: Phase II už víme dlouho. Ale málokdo zřejmě ví, že už v roce 1976 mohl vzniknout první Star Trek film nazvaný Star Trek: Planet of Titans. S informacemi o projektu, včetně koncepčních návrhů, přišel designér Ralph McQuarrie ve své knize "The Art of Ralph McQuarrie". A čtení je to víc než zajímavé...

Ralph McQuarrie se věnuje Star Treku na plných šesti stranách knihy s titulkem "Nezfilmovaný Star Trek film, konec 70. let". Lépe se asi bude pamatovat Film režiséra Philipa Kaufmana (1976), později nazvaný Star Trek: Planet of Titans.

Tento film měl režírovat, jak už jsem uvedl, Philip Kaufman (který se ujal v roce 1978 remaku filmu Invaze zlodějů těl s Leonardem Nimoyem), výkonným producentem byl Jerry Eisenberg a scénář napsali Britové Chris Bryant a Allan Scott.

Jsme v době po pětileté misi. Film měl zahrnout soutěžení mezi Hvězdnou flotilou a Klingony v tom, kdo si klade nároky na předpokládanou domovskou planetu mýtických Titánů, technologicky rozvinutého ale zaniklého druhu. Jak je planeta vtažena do černé díry, U.S.S. Enterprise se musí postavit Cygnanům, cizímu druhu, který je odpovědný za zmizení Titánů. Kapitán Kirk je nucen letět do černé díry porazit Cygnany. Rozhodnutí pošle loď a její posádku zpátky o tisíce let na oběžnou dráhu Země. Po uvodní střelbě po primitivních lidech žijících v této době jsou Kirk a jeho posádka předurčeni stát se legendárními Titány.

Produkčním designérem filmu byl Ken Adams, který pověřil McQuarriea některými pracemi. Vybrané z nich vidíte na přiložených obrázcích.

Gene Roddenberry tehdy řekl: 'Jsem nadšený z některých nápadů, s kterými přišli. Názor, že jen science fiction scénárista může napsat science fiction film, je směšný. Podívejte se na mě. Přišel jsem se STAR TREKem a byl jsem pisatel dramat. Psal jsem pro TV.'

Kaufman byl našený z vyhlídky, že se do projektu zapojí. 'George Lucas je můj dobrý přítel,' řekl jednou reportérovi. 'Řekl mi před tím, než dělal STAR WARS, že se ptal, zda je STAR TREK na prodej. Myslel jsem si, že George chystal velkou věc. Když mě oslovili, jestli bych měl zájem dělat STAR TREK, no... málem jsem proskočil stropem.'

'Můj agent mi volal,' pokračoval Kaufman, 'a řekl, 'Co bys rád dělal?' A já odpověděl, že scifi. On opáčil, 'Fajn, jsem si jistý, že bys nechtěl dělat STAR TREK.' A já na to, 'Moment... chtějí dělat STAR TREK film?' A on řekl, 'Jasně, ale chystají jen snímek za 2 až 3 miliony dolarů.' Řekl jsem mu, 'Myslím, že skutečně nevědí, co dostanou, když se do toho pustí. Pojďme to prokoumat.' Hned na to jsem volal Jerrymu Eisenbergovi, který stál za projektem. Mluvili jsme, nejdříve jsem se sešel s ním a Genem Roddenberrym. Ve fázi, kdy jsme se do projektu zapojil, se jednalo o film za 10 milionů dolarů.'

Pokračování miniseriálu už brzy na portálu Trekkies.cz.

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 5. února 2010
přečteno: 4759x
komentáře: 16
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG