Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Metrénský incident mezi nejlepšími

so 13. března 2010      autor: CZ Kontinuum STFK      přečteno: 4653x      komentáře: 3

Star Trek: Metrénský incident První český fanfilm na motivy Star Treku Metrénský incident si připsal další úspěch. Server Star Trek Reviewed jej vybral jako vůbec první neanglicky mluvený fanfilm do "Pokladnice ST fanfilmů" (Quick Pick Treasures). Za celý produkční tým bych chtěl tímto vyjádřit naši radost a nadšení. (Pozn redakce: a také portál Trekkies.cz tvůrčímu týmu gratuluje k úspěchu, film si takové ocenění zcela jistě zaslouží.)


Příběh

Fanfilm Metrénský incident vypráví příběh posádky lodi USS Avatar, která se pod velením kapitána Talisy Ren odvážně pouští na záchrannou misi, kde ne všechno se odehrává podle plánů posádky (a někdy ani scénáristů).

Vulkánská profesorka T'Prill byla z neznámého důvodu unesena až dosud nekonfliktními obyvateli planety Metrén. Jak posádka v čele s kapitánem zjišťuje, k jejímu vysvobození diplomacie stačit nebude.

Úspěchy

Star Trek fanklub CZ Kontinuum

Fanfilm vznikal čtyři dlouhé roky po hlavičkou Star Trek fan klubu CZ Kontinuum v "berounských studiích". Vše začalo v létě 2003, kdy se zrodily první náznaky scénáře. Samotné natáčení začalo na jaře 2004 a ještě téhož roku byly dotočeny všechny záběry s herci. Následovala postprodukce, která trvala doslova do posledních minut před premiérou. Ta proběhla 24. listopadu 2007 v pražském kině Atlas. Ve vyprodaném sále zhlédlo světovou premiéru fanfilmu na 150 diváků. Následovaly další projekce. Během dvou let jich proběhlo třináct (z toho tři zahraniční - Itálie, Norsko, Slovensko), které dohromady vidělo více než 700 lidí. Fanfilm jsme přihlásili i do soutěže amatérských filmů Fanfest 2008, kde obdržel 4. místo.

Média

O fanfilmu se psalo nejen na internetu, kde kromě fanouškovkých stránek byly články i na serverech Aktualne.cz, Novinky.cz, Tyden.cz ad., ale i v tištěných médiích (Premiére, Pevnost, Ikarie, Interkom, 7dní ad.). Fanfilm se dostal také do televize a nejen české. Měli jste možnost vidět rozhovor s režisérkou Annou Štefánkovou v pořadu Host dne ostravské televize Polar, krátkou reportáž v pořadu Euromaxx v Deutsche Welle nebo v pořadu Svet v obrazoch Slovenské televize.

Kde film vidět?

Metrénský Incident DVD Náš film je k dispozici na DVD nebo ke stažení prostřednictvím oficiálních stránek projektu. Od září 2008, kdy bylo stahovaní spuštěno, byl film stažen téměř 3000x. DVD obsahuje oproti stáhnutelné verzi ještě bonusy v podobě dokumentu z premiéry, nepovedených záběrů, dokumentu o tvorbě filmu a fotogalerií. Své dojmy z filmu nám můžete sdělit prostřednictvím diskusního fóra na serveru Lapiduch.cz.

Povídání o filmu na serveru Star Trek Reviewed hledejte zde.

Zdroj: www.kontinuum.cz
bez hodnosti CZ Kontinuum STFK
autor: CZ Kontinuum STFK
vydáno: so 13. března 2010
přečteno: 4653x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG