Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

RETRO: Nečekal jsem u Enterprise pátou sezónu, řekl Berman

ne 25. dubna 2010      autor: little borg      přečteno: 3597x      komentáře: 0

producent Rick Berman Před pěti lety se začala nad Star Trekem stahovat ta nejčernější mračna, jaká dosud zažil. Blížil se nedobrovolný konec seriálu Star Trek: Enterprise. Dlouholetý producent Rick Berman dal tehdy rozhovor magazínu Star Trek Communicator, ve kterém nečekal, že by série dostala šanci v páté sezóně. Tady jsou výňatky z interview...

Ricku, jak jste se dověděl, že ENTERPRISE skončí předčasně?
Volali mi přímo z UPN (televizní stanice, která Star Trek tehdy vysílala). Se vší úctou jsem nečekal, že dostaneme pátou sezónu. Jsem radši, že jsme se to dověděli na začátku února, než na počátku května. To nemá nic společného se mnou, ale týká se to všech těch lidí, kteří na seriálu pracují. Všichni herci jsou teď volní pro další job. Náš tým si může hledat novou práci. Je dost dobře možné, že někteří by do začátku května ani netušili, že seriál bude zrušen.

Jak jste to dal vědět ostatním?
Brannon [Braga] a já jsme to zavolali zbytku týmu. Mluvili jsme s šéfy jednotlivých oddělení a ti to řekli dalším.

Bylo to na práci znát, nebo to lidi prostě přijali a dělali dál?
Stále máme měsíc co dělat. Televizní byznys je nejistá práce. Dost lidí strávilo na projektu rok, dva, někdy tři či čtyři roky a pak jdou dál. Jsme ale v nezvyklé situaci, protože spousta lidí pro nás pracuje 10, 15, 18 let. Star Trek je pro ně kariéra.

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: ne 25. dubna 2010
přečteno: 3597x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG