Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Výprava Trekkies do Středozemě

pá 14. května 2010      autor: omi      přečteno: 3091x      komentáře: 1

Trekčundr 2010 - hromadná Za cíl letošního Trekčundru bylo vybráno Česko-saské Švýcarsko, nebo-li oblast Hřenska na Děčínsku. Osobně jsem si jej překřtil "Po stopách malé Liny", neboť právě Lina byla onou inciátorkou hnanou krásnými vzpomínkami na výlety, které podnikala s rodiči jako malá. Zážitek to byl unikátní. Krajina jako z Pána prstenů, soutěž o nejvychytanější KPZ-ku a návštěva děčínské ZOO...

Po zkušenostech z předloňského Kadet kempu a loňského Trekčundru byl ten letošní Trekčundr pojat uzavřeněji a akce byla nabídnuta pouze členům klubu a "odzkoušeným" turistům. Smířili jsme se s tím, že o pohyb mezi trekkies prostě obecně moc zájem není. I tak jsme vybranou chatu naplnili přes limit a sám organizátor musel ulehnout na zem do spacáku.

V pátek jsme se postupně dopravili do Labské stráně, vybalili jsme, opekli buřty (pozornost si zasloužili buřtíky nařezané stylově ve tvaru Narady) a ještě chvíli jsme dováděli ve společenské místnosti. Majiteli chatičky je starší pár, který nás vesele přivítal panáčkem kvalitní pálenky právě ve stavení, které postavili vlastními silami. Chatička odráží jejich přátelskou slovenskou náturu, je vymazlená do každičkého detailu a praktická od zahrádky až po půdu. Prostě výběr ubytování se letos lépe povést nemohl.

Trekčundr 2010 - na vyhlídce Trekčundr 2010 - schody z Cirith Ungol Trekčundr 2010 - Pravčická brána

Výlet jsme zahájili sestupem srázu po strmých kamenných schodech. Na pětadvaceti metrech jsme překonali pěkné pětisetmetrové převýšení. Proto jsme začali žertovat, že scházíme schody z Cirith Ungol (z Pána prstenů). Tahle asociace se nás držela i dál a nebyla náhodná. Příroda kolem byla opravdu dech beroucí a zeleň jako by rozradostněná nástupem jara se zbarvila do všech odstínů zelené. Počasí nám přálo, takže nepršelo, ani nepražilo sluníčko. Bylo prostě hezky.

Výstup k Pravčické bráně nám zabral trochu déle, než jsme předpokládali, tak polovina pokračovala ihned dál, jelikož chtěli stihnout poslední lodičku soutěskou, druhá polovina šla obdivovat krásy krajiny z vyhlídek na Pravčické bráně. Potom jsme následovali první skupinu. Inu vyhlídkami jsme se kochali poněkud déle (nejen při kochání, ale i při focení jsme zapomněli na čas), tak jsme první skupinu už nedohnali. Došli jsme na Mezní louku a tam zakotvili v hospodě u úžasných bramborových knedlíků s uzeným, zelím a místním pivem. Odtud jsme museli busem do Hřenska a pak pěšky údolím podél potůčku zpět k chatě. První skupina lodičku taky nestihla, tak se vypravila pěšky přes rokliny se zastávkami v hospůdkách na občerstvení. Do chaty dorazila za tmy a to ještě na etapy.

Trekčundr 2010 - Mikro-bio KPZ Trekčundr 2010 - Samuelova KPZ Trekčundr 2010 - Lorova užívaná KPZ

Pak přišla na řadu soutěž "O nejvychytanější KPZ-ku". Někteří se doma poctivě připravili, někteří improvizovali na místě. Zmínil bych Lorovy KPZ, které, odzkoušené léty praxe, byly opravdu vychytané. První si zase připravila speciální Mikro-bio-KPZ na záchranu bakterií. Soutěž se moc povedla a všichni zúčastnění obdrželi do svého profilu virtuální odznáček Specialisty Hvězdné Flotily na KPZ. Rád bych všem poděkoval za snahu a důvtip. Rozhodně se můžete těšit na další soutěž. A ani ti, co si nic nepřipravili nebo na Trekčundru nebyli, nemusejí věšet hlavu. Tento odznáček můžete získat také. Jak na to?

Odznáček - Krabička poslední záchrany

Neděli jsme strávili zabalením a návštěvou děčínské zoo. Dorazili i kluboví rodičové s malými ratolestmi. Zvířena vypadala unavenější než my a ukrývala se a pospávala, kde mohla. Postupně ale zvířatka vylézala ven a přišla se na nás taky podívat. Bylo klidno, v zoo byla spousta her a hádanek pro děti, kterými jsme se bavili a opičky nám předvedly úžasné wrestlingové zápasy. Návštěvu zoologické zahrady jsme zakončili v dětském Hudy koutku, kde je lanová opičí dráha. Očividně jsme v sobotu o všechnu energii nepřišli.

Trekčundr 2010 - Trekkies v Zoo Trekčundr 2010 - opička Trekčundr 2010 - jako malej Darkknight

Cesta z víkendu byla trochu ospalejší. Zastavili jsme se na kafíčko u naší klubové maminy a pak už tradá do matičky Prahy. Autíčko si pro nás připravilo ještě menší překvapení, takže poslední část cesty jsme absolvovali vláčkem. Víkend se ale rozhodopádně povedl a já bych rád poděkoval organizátorovi Darkovi i všem účastníkům za tak skvělý výlet.

PS: A alespoň jedné skupině se pro tentokrát podařilo dodržet naplánované Darkovo-kilometry. A to té skupině, ve které Dark nebyl.

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 14. května 2010
přečteno: 3091x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

Informace pro účastníky Trekčundru  -  čt 30. dubna 2009
Trekčundr - co vás čeká a nemine  -  út 21. dubna 2009
POZOR!! ZMĚNA V REGISTRACI NA TREKČUNDR 2009  -  st 8. dubna 2009
Trekčundr aneb pojďte do přírody s trekkies!  -  út 17. března 2009
Akce v ohrožení - Kadet Kemp 2009  -  po 2. března 2009
K2K - Kadet Kemp znovu a lépe  -  pá 12. prosince 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - III. část  -  čt 29. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - II. část  -  pá 23. května 2008
Kadet Kemp 2008 "z druhého břehu" - I. část  -  po 19. května 2008
Kadet kemp 2008 - Den čtvrtý [BONUSY]  -  po 12. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den třetí  -  ne 11. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den druhý  -  so 10. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Den první  -  čt 8. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Jaké to bude?  -  út 6. května 2008
Kadet Kemp 2008 - Co Vás čeká?  -  út 1. dubna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG