Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Deep Space Nine - Spojení

út 10. srpna 2010      autor: omi      přečteno: 3390x      komentáře: 9

DS9: Unity Unity je vyzdvihovanou knihou v sérii DS9 Relaunch, a byla natolik žádaná, že ji již nelze zakoupit v žádném obchodě. Jediná možnost jak ji získat je na aukčních webech, nebo jako e-book. Kniha je rozhodně zásadní, i když jsem osobně čekal trošku něco jiného. Každopádně však naplno dostává svému jménu. Pokud by Vás zajímala celá série DS9 Relaunch, pak její osnovu najdete v článku Deep Space Nine relaunch - sága pokračuje v knihách.

Přestože si uvědomuji, že jsem opět nepřeložil název knihy doslovně, opět to má svůj důvod. Kniha spojuje spousty příběhových linií. A to jak z předchozích knih, tak i ze seriálů Star Trek: The Next Generation a Star Trek: Deep Space Nine. Tyto příběhy nejen, že spojí, ale dodá jim i ukončení. Konec knihy mi velmi připomněl závěrečný díl seriálu jménem "What you leave behind", jelikož se jedná o podobnou poctu a rozloučení s našimi knižními hrdiny. Přestože příběh vlastně pokračuje...

Jelikož tato kniha spojuje několik příběhů, doporučil bych před touto knihou přečíst alespoň knihy: Avatar 1 a 2, Lives of Dax, Mission Gamma 4, na které tento příběh opravdu těsně navazuje a z kterých vychází. Pokud některou z těchto knih vynecháte, bude pro Vás Unity obyčejným příběhem, a to by byla asi škoda. Kouzlo této knihy je právě ono spojení všech kousíčků skládačky v konečný obraz. Vidět seriály TNG a DS9 beru jako samozřejmost, protože proč by někdo četl DS9 Relaunch, pokud nezná seriál.

Co se týče obsahu, nevím, zda prozrazovat, protože to opravdu vychází z jiných knih a příběhů a vlastně je spíše jen uzavírá. Takže asi po dočtení celé řady napíšu spoileroidní článek s celým obsahem této řady pro ty, kteří nehodlají tyto knihy číst. Co ale mohu prozradit je, že se zde pokračuje v jednom otevřeném příběhu z TNG. Kniha Lives of Dax pro tento příběh pokládá určité základy a Mission Gamma a Unity jej pak využívají a dokončují. Nutno podotknout, že zrovna tento díl TNG se mi nijak extra nelíbil, takže mě zrovna výběr tématu úplně nepotěšil, ale rozhodně je detailně a kvalitně dopracován.

DS9: Unity Unity
autorka: S.D. Perry
počet stran: 303
Vydáno: 1. listopad 2003 (Pocket Books)
Jazyk: angličtina
ISBN-10: 0743448405
ISBN-13: 978-0743448406

Opět formálně uvádím, že tato kniha česky nevyšla a pravděpodobně ani nikdy nevyjde. Bohužel.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 10. srpna 2010
přečteno: 3390x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG