Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Lutyňská mise klubu Subspace

po 23. srpna 2010      autor: axiom      přečteno: 3805x      komentáře: 2

Lávka lavičkaNa úvod je dlužno napsat, že tato akce proběhla již před více než čtrnácti dny. Protože však o ní zatím nikdo nezpravil širokou startrekovou veřejnost, cítím jako člen klubu Subspace jakýsi dluh a snažím se jej tímto napravit. Takže: Lutyňská mise klubu Subspace je tradičním (letos již třetím) letním setkáním členů, přátel, kamarádu a příznivců našeho společenství. Odehrává se, jak již z názvu vyplývá, v Lutyni nedaleko Ostravy – severním směrem – a své bydlo pro ni také tradičně poskytuje naše členka Blanka se svou rodinou.

Výhodou účasti je to, že každý si může zcela dobrovolně zvolit, jak dlouho na misi pobude, takže někteří přijíždí již ve středu či ve čtvrtek a odjíždí v neděli, zatímco jiní dorazí jen na sobotu. Ano, a sobota je vždy také klíčovým dnem mise.

Žebírka Takže pátek (popřípadě čtvrtek nebo středa) jsou takovými dny zahajovacími, kdy se hosté sjíždějí, shledávají nebo někdy i poznávají. Aktivity mohou být libovolné, letos byla na misi velmi silná keškovací frakce, takže se keškovalo o sto šest. A když se nekeškovalo, tak se dala řeč a čas příjemně ubíhal. Na sobotu se před hlavním bodem programu, kterým byla projekce posledního dvoudílu ST TNG v kině (viz dříve vydaný samostatný článek), plánovaly atraktivní aktivity, jako je paintball nebo návštěva ostravské zoo (ta má v poslední době opravdu co nabídnout). Nakonec však z „časových důvodů“ zvítězila návštěva restaurace. Ta ovšem stála za to, neboť to byla irská hospoda a jejich vepřová žebírka nebo pizzy jako kola od vozu opravdu neměly chybu. A ceny byly vzhledem k množství jídla mírné… Po nasycení těla následovala i potrava ducha – většina účastníků mise zhlédla zmíněné promítání, někteří pak místo projekce ještě rychle probrali kešky v Bohumíně.

Na cestěPo promítání (a keškování) následoval přesun zpět do Lutyně, na zahradu a louku u domu. Počasí nám vyšlo jako ze žurnálu a venku bylo velmi příjemně. Protože Subspace je klubem, který si nové členy zajišťuje vlastními silami a letos se dětí sešlo požehnaně, následovalo takové neformální dětské odpoledne. Bylo to příjemné i pro ostatní členy klubu, někteří si vzpomněli na svá dětská léta, jiní se tak trochu cvičili na vlastní děti (nebo na vnoučata). Já jsem byl například překvapen, jaké dnes existují skvělé dětské hračky. Děti SubspaceDěti se unavily, my také, ale protože něco vydržíme a žebírka a pizza nám už vytrávily, začalo se připravovat grilování (ale aby nám nevyhládlo úplně, prostor mezi vydatným obědem a tímto grilováním byl vyplněn a zpříjemňován ještě Blančinou domácí sekanou). Jak nad tím tak přemýšlím, ty naše aktivity se dost točí kolem jídla. To je mi povědomé z nějakého jiného klubu... Následné večerní grilování bylo – jak jinak – opět vynikající. Grilu se chopili odborníci na maso vzatí, suroviny byly optimálně vybrány a výsledek stál za to. Na grilu Kromě masa se grilovaly i různé druhy zeleniny - a bylo to dobré! A jak se tak odpoledne pomalu překulilo do večera, komáři (a letos také skoro nesmrtelní sršni) sešikovali své roje a začali útočit na nebohé účastníky mise. Tak jsme se po jejich vzoru také sešikovali a jako moudřejší ustoupili dovnitř. V té době byl dům i okolní zahrady zcela pod nadvládou Subspace, neboť Blanka s manželem se vypravila někam do Beskyd vyzvednou Alasaka ujíždějícího celý den s větrem o závod na kole. Zatímco venku se slétali sršni, čas od času odrazeni od svých útoků zásahem biolitu nebo ranou botou, uvnitř se utvořilo několik skupinek, které si našly svou zasvěceně rokující, přátelsky povídací nebo počítačovou zábavu – zpestřenou dobrůtkami, které byly nalezeny v domě. Po jedenácté dorazil znavený, špinavý a vyhladovělý cyklovýsadkář Alasak, kterého jsme všichni nadšeně přivítali. Část účastníků mise pak odjela ještě před spaním domů, aby mohli v pohodlí vlastních ložnic ulehnout a ráno se zase svěží vrátit plni očekávání dalšího programu. Ostatní se po půlnoci vydali spát do útrob lutyňské chalupy, někteří do ložnic či pokojů, jiní již tradičně využili vzrušujícího noclehu na legendární půdě, kterou pro nás Blanka letos dokonce vybavila matracemi.

V neděli po procitnutí a snídani (opět spousta dobrot a hlavně výborné štrůdly) nastalo balení a takové malé směřování k závěru mise, který měl být zpestřen slíbenou návštěvou zoo, ale kvůli nepříznivému počasí se tato opět nekonala. Někteří museli odjet již během dopoledne, těm vzdálenějším odjížděly vlaky (nebo jejich vozidla) až po obědě. Takže oběd proběhl v restauraci Panda v Ostravě (ano, Číňané nebo možná Vietnamci, ale na úrovni), po něm následovala ještě malá procházka po bývalém ocelovém srdci republiky, a dá-li komise, po budoucím Evropském městě kultury, a pak i poslední účastníci mise zamířili domů.

Co k tomu dodat – a myslím, že můžu za všechny zúčastněné - těšme se na Lutyni 2011.

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: po 23. srpna 2010
přečteno: 3805x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Trekken XII už na konci měsíce (program k dispozici)  -  út 10. listopadu 2015
Devátý Trekken v Kopřivnici  -  po 10. prosince 2012
Neobjevená země v kině  -  út 14. srpna 2012
Neobjevená země v kině Bohumín 28. července  -  po 23. dubna 2012
Trekken 8 již klepe na dveře  -  čt 12. ledna 2012
Pragoffest se blíží a s ním i Trekken 8  -  pá 23. prosince 2011
Trekken 7 už za dva týdny (25. - 26. listopadu)  -  po 14. listopadu 2011
Program Trekkenu je online (25. – 26. listopadu)  -  út 11. října 2011
Trekken 7 letos 25. - 26. listopadu v Kopřivnici  -  po 19. září 2011
Dolní Lutyně L.P. 2011  -  čt 18. srpna 2011
Nová Generace už za měsíc v kině Bohumín  -  út 26. dubna 2011
Nová generace v kině Bohumín  -  út 22. února 2011
Trekken 6 na Pragofestu 2011  -  st 15. prosince 2010
Jaký byl Trekken 5?  -  st 1. prosince 2010
Star Trek na Koprconu podroben výslechu  -  so 27. listopadu 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG