Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Třetí sezóna Enterprise měla být o Romulanské válce

po 4. října 2010      autor: little borg      přečteno: 4230x      komentáře: 18

Mike Sussman Server StarTrek.com chrlí v poslední době jeden zajímavý rozhovor za druhým. Tentokrát máme možnost si přečíst zajímavá slova někdejšího producenta a scénáristy seriálu Star Trek: Enterprise Mikea Sussmana. To je chlápek, který spolu s Mannym Cotem dokázal několikanásobně zvednout kvalitu tohoto startrekového počinu. A co zajímavého v rozhovoru říká?

Enterprise byla přijata se smíšenými pocity. Co fungovalo správně a co ne tak, jak jste chtěli?
Šlapete po velmi tenkém ledě, když se rozhodnete v science fiction udělat prequel. Obdivuju Orciho s Kurtzmanem, že přišli s touhle myšlenkou v novém filmu - udělali svůj prequel v alternativní linii, kde se mohlo stát cokoli. Byl to skvělý krok a jediná možná věc, jakou jste se Star Trekem mohli udělat. A co bylo v Enterprise správně? Natočili jsem pár epizod, které patří ve Star Trek kánonu k těm nejlepším. Ale časem se seriál začal víc tvářit jako prequel Nové generace, než původní série. Snažili jsme se to napravit ve čtvrté sezóně za pomoci Mannyho Cota. Dle mého se snažil najít spojení s Kirkovou dobou.

Na které epizody jste hrdý?
"Twilight" se povedla víc, než jsme čekali, a byla i skvěle přijata. Byl to původně příběh Voyageru - namísto Archera a jeho výpadku paměti a probuzení se v budoucnosti měla být Janewayová s Chakotayem a jeho ochráncem. Byl to můj vklad do téhle romance, ale producenti Voyageru toho nevyužili. A nakonec to lépe fungovalo jako příběh Archera a T'Pol, s pozadím konfliktu se Xindi. Zažil jsem taky spoustu zábavy psaním zrcadlového vesmíru, tedy dvoudílu v posledním roce.

Jak moc zklamaný jste z toho, že Enterprise skončila předčasně? A jaké příběhy jste ještě plánovali?
Odvyprávěli jsme 97 příběhů ve čtyřech sezónách. Byla by zábava znovu se vrátit do zrcadlového vesmíru v páté sezóně a slyšet první ozvěny Romulanské války. Měl jsem tajný plán uvést, že otec T'Pol byl Romulan. Ale kdo ví, jak by to fungovalo. Myslím, že jsem se to snažil vnutit Rickovi a Brannonovi. Se Xindi byla spousta zábavy a udělali jsme řadu parádních epizod, ale pokud bychom měli strávit sezónu nějakým konfliktem, byla by to jen Romulanská válka. To je to, čím měla být třetí sezóna.

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 4. října 2010
přečteno: 4230x
komentáře: 18
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG