Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

The Soul Key uzavírá jeden příběh. A co číst dál?

út 26. října 2010      autor: omi      přečteno: 3811x      komentáře: 1

DS9: The Soul Key The Soul Key je stejně kvalitní pokračování jako kniha předešlá - Fearful Symmetry. Tentokrát se však naštěstí příběh řekněme uzavírá. Přestože si do přečtení poslední stránky nejste jisti, zda náhodou příběh nemá další pokračování, tak je 95% všech dějových linií zakončeno a zůstávají jen otevřená vrátka pro další epický příběh. Tento příběh však Pocket Books zatím v plánech vydat nemá, takže nevíme, zda se někdy dočkáme pokračování.

Pozadí příběhu

Pro zorientování se ve všech událostech, na které můžete při čtení této knihy narazit, bylo by dobré mít znalosti o událostech, které tomuto příběhu předcházely. Může se to zdát trošku náročné, nicméně pro fanoušky by to překážka být neměla. Jinak samozřejmě můžete zkusit číst knihu bez těchto znalostí, ovšem užijete si pouze příběh samotný, nikoliv veškerý kontext událostí, což by mohla být škoda.

Knihy
Tato kniha následuje navazující příběh z knih Worlds of DS9, Warpath a Ferafull Symmetry. K těmto knihám by bylo vhodné si přečíst i povídku Saturn's Children z knihy Star Trek - Mirror Universe: Obsidian Alliances, která popisuje události, které se odehrály v zrdcadlovém vesmíru od doby, kdy jsme jej opustili v seriálu, až po začátek této knihy.

Seriál
Navíc by bylo dobré shlédnout díly seriálu Star Trek: Deep Space Nine, které se týkají zrcadlového vesmíru (DS9 - 2x23 - Crossover, 3x19 - Through the Looking Glass, 4x20 - Shattered Mirror, 6x08 - Resurrection a 7x12 - The Emperor's New Cloak" ) a díly, které zahrnují postavu a prostředí Iliany Ghemor (DS9 - 3x05 - Second Skin a 5x19 - Ties of Blood and Water).

Příběh

Kromě několika kapitol, který popisuje události na stanici Deep Space 9 v našem vesmíru, se většina příběhu odehrává v zrcadlovém vesmíru. Konečně se dostáváme k vyvrcholení hlavní dějové linie. Ono se toho vlastně už moc nestane, ale všechno je tak krásně popsáno, že to vydá na celou knihu. Iliana Ghemor z našeho vesmíru si v zrcadlovém vesmíru zajistila moc, ovšem to jí tak úplně nestačí. Dělá si zálusk na místo náboženské ikony Bajoru, tedy Vyslance proroků, jelikož v tomto vesmíru Benjamin Sisko nenaplnil svůj osud. Otázkou je, zda je její pozice v tomto "zlém" vesmíru natolik pevná, aby se jí celou záležitost podařilo dotáhnout do zdárného konce. Co myslíte?

Čím pokračovat?

DS9: Never-ending SacrificeThe Never-ending Sacrifice
Je poslední knihou v sérii DS9 Relaunch. Nenavazuje na hlavní dějovou linii, ale pokrývá delší časový úsek a vypráví o historii jedné rodiny na Cardassii. "Nekonečná oběť" byla zmíněna v samotném seriálu a je mnohokrát v knihách této série citovaná jako klasické dílo cardassijské literatury. Přesto se nejedná o zmiňované fiktivní dílo, ale o příběh daleko bližší fanouškům.

 

Obálka prvního dílu trilogie <i>Destiny</i>Destiny
Knižní trilogie sdružující posádky ze seriálů TNG, DS9 a VOY a knižní série Titan, která volně navazuje na knižní sérii TNG Realunch, o které se můžete dočíst v nedávném článku na potále. Na tuto trilogii pak navazuje mnoho dalších knih. Příběh má velký dopad na celý startrekový vesmír, jelikož se zápletka týká jednoho z největších nepřátel Federace - Borgů.

 

Star Trek: Typhon Pact 1 - Zero Sum Game (Aventine)Typhon Pact
Typhon Pact je nová série knih, z nichž první by měla vyjít dnes. V plánu je celkem šest knih, oznámeny byly však zatím pouze čtyři. Série navazuje na události v sérii Destiny a slibuje zahrnout v knihách posádky různých lodí včetně USS Aventine, jejímž kapitánem je Ezri Dax. Jedna z knih by měla být i z prostředí DS9, avšak čtyři roky po událostech v knize Unity.

 

Návaznosti novějších knih jsou celkem provázané a pro fanoušky není příliš jednoduché se v nich vyznat. Čtenář by tak musel přečíst pomalu skoro všechno, aby se ve všech narážkách vyznal. Existuje příliš mnoho knižních sérií (TNG, DS9, VOY, S.C.E., New Frontier, Mirror Universe, IKS Gorkon, Starfleet Academy), které se vzájemně prolínají v příběhových liniích, doplňují se, nebo si předávají postavy. Není tedy nyní úplně jednoduché si vybrat knihu, kterou by si člověk jen tak samotnou přečetl. Ovšem pokud máte rádi navazující příběhy, budete ve svém živlu.

 

DS9: The Soul Key The Soul Key (Star Trek: Deep Space Nine)
autor: Olivia Woods
počet stran: 320
vydáno: 28. červenec 2009 (Pocket Books)
jazyk: angličtina
ISBN-10: 1439107920
ISBN-13: 978-1439107928

Opět formálně uvádím, že tato kniha česky nevyšla a pravděpodobně ani nikdy nevyjde.

Pro více informací o celé sérii DS9 relaunch se podívejte do článku Deep Space Nine relaunch - sága pokračuje v knihách.

 

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 26. října 2010
přečteno: 3811x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG