Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Tony Todd o populární DS9 epizodě The Visitor

út 21. prosince 2010      autor: Bedraz      přečteno: 3660x      komentáře: 2

Starší Jake Sisko v epizodě The Visitor Server StarTrek.com uveřejnil rozhovor s hercem Tony Toddem, kde se rozhovořil nejen o svém ztvárnění Worfova bratra Kurna v Nové generaci, nýbrž i o roli dospělého Jakea Siska v nezapomenutelném příběhu The Visitor ze série Deep Space Nine. Několik úryvků najdete níže. Protože se zdá, že obnovený a oživený server StarTrek.com přináší nyní rozhovory pravidelně, máme se i do budoucna na co těšit.

Později (po obsazení do role Kurna, pozn. překl.) jste ztvárnil staršího Jakea v epizodě The Visitor, která je jednou z nejlepších příběhů DS9. Věděl jste už tehdy, jen po přečtení scénáře, že to bude něco výjimečného?

Vlastně ano. The Visitor mi změnil život, a to nejen ve smyslu účasti na conech. V té době byl internet na vzestupu a pamatuji si, že jsem seděl hodiny na netu a vyhříval se v záři lásky, která se vztahovala právě k této epizodě. Ve skutečnosti však v té době zemřela v požehnaném věku 82 let má teta, žena, která mě vychovala. Právě jsem dokončil snímek Candyman 2 a zničilo mě to, protože jsem byl zvyklý s ní denně mluvit. Naštěstí viděla aspoň začátek mých úspěchů. Ale byl jsem v šoku a neschopen pracovat po čtyři měsíce. Poslali mi scénář The Visitor. Nebyla to úplně nabídka, poslali mi to pro posouzení a chtěli, ať se s nimi setkám. A tak mě ta role dostala z postele a z domu do kanceláře producentů. Když jsem tam přišel, viděl jsem mnoho zralých herců, které jsem respektoval. Ale stejně jsem se o roli ucházel a získal ji. Nějakým způsobem jsem tím vyjádřil svůj vděk té rodičovské figuře v mém životě.

Bavil se někdy s Vámi Cirroc Lofton, představitel mladého Jakea Siska, o Vašem hereckém výkonu, jak doplnil jeho ztvárnění?

Během těch let určitě. Vím, že když jsem ho tehdy poprvé potkal na place, nejdřív řekl, že chce tu roli sehrát sám. To je to slepé mládí, ale producenti ho přesvědčili, že v té době opravdu ještě nemá ten věk ani vážnost, aby mohl ztvárnit životní zkušenosti starší postavy. Pochopil to. A já jsem při přípravě na roli požádal, aby mi poslali ty epizody, které jsou pro Jakea v Cirrocově podání klíčové. Tak jsem získal nějakou referenci. Fyzická podobnost mezi námi byla přímo tajuplná a já to mohl trochu studovat a pak se pokusit o vlastní podání. Po letech se na jednom conu stalo, že jsme se všichni potkali - Cirroc a Avery (Brooks) a já, myslím, že to bylo v Tulse, v Oklahomě. Stalo se to během Averyho panelu, kdy si nás oba zavolal na pódium a já jsem nikdy, opravdu nikdy, neslyšel tak bouřlivý potlesk.

Pokud si chcete v angličtině přečíst celý rozhovor, je k dispozici zde.

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: út 21. prosince 2010
přečteno: 3660x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG