Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová verze portálu - jak se zorientovat?

ne 13. února 2011      autor: omi      přečteno: 4640x      komentáře: 33

Trekkies.CZ Určitě jste si všimli, že se portál Trekkies.cz změnil. Je to tím, že jsme nasadili novou verzi, která nejen trochu jinak vypadá, nýbrž se i trochu jinak chová. Abychom Vám přechod usnadnili, připravili jsme pro Vás malý seznam toho, co je kde nového a co kde najdete.

Dvousloupcové rozvržení

Největší změnou je přechod z tří sloupců na dva. Důvod je jednoduchý - přehlednost. Informace z původních sloupců jsme zredukovali a umístili do jednoho sloupce vpravo. Ve dvousloupcovém rozvržení je více místa na informace vpravo i na hlavní obsah. Nyní tedy můžeme zobrazovat více textu, větší obrázky i větší videa. Zároveň jsme odstranili vrchní reklamní banner a nechali pouze spodní, aby Vás reklama při čtení co nejméně rušila.

Nový portál je odzkoušen ve všech hlavních prohlížečích. Ve všech je plně funkční, přestože v Internet Exploreru jakékoliv verze nevypadá tak hezky jako v ostatních moderních prohlížečích. Příčinou je, že Internet Explorer bohužel nepodporuje moderní vlastnosti stylování.

Hlavička

Trekkies.cz - přihlášení čtenáře

Pokud kliknete na záhlaví, dostanete se vždy na úvodní stránku. Dále jsou vpravo v hlavičce odkazy na sociální weby a RSS, skrze které můžete sledovat aktuální dění na portále Trekkies.cz. Na stejném místě se také můžete přihlašovat a odhlašovat jako registrovaný čtenář portálu.

Navigace

Trekkies.cz - menu

Nově se hlavní navigace portálu nachází zcela nahoře v pravém sloupci. Na prvním místě naleznete vyhledávání a hned pod ním hlavní menu. To Vám vždy ukazuje, ve které části portálu se právě nacházíte. Protože přihlášení čtenáři a autoři článků mají menu trochu odlišná od běžných návštěvníků, nemusíte mít nutně zobrazeny všechny položky. U položek Profil a Diskuze (viz níže) se nyní objevují upozornění na počet nových událostí v dané sekci. U Profilu jsou to přiznané odznáčky a u Diskuze počet nových příspěvků. Upozornění se zobrazují pouze těm čtenářům, kteří danou sekci aktivně používají. Upozornění se neobnovují dynamicky, nýbrž při každém načtení stránky.

Profily

Trekkies.cz - profil

Nově organizované jsou i profily čtenářů, kde najdete důležité informace o čtenáři a statistiku o počtu jeho článků, komentářů a příspěvků v diskuzi. Skrze menu nad portálem si můžete zobrazit jednotlivé sekce týkající se daného čtenáře - seznam článků, seznam splněných odznáčků a seznam odznáčků k mání. Na svůj profil se dostanete vždy skrze menu, na profily ostatních čtenářů kliknutím na jejich jméno u článku, komentáře, nebo v diskuzi. V profilech je přístupný i kompletní seznam aktivních čtenářů. Odkaz na něj naleznete v pravém horním rohu každého profilu. Profily jsou přístupné pouze pro přihlášené čtenáře.

Odznáčky

Trekkies.cz - odznáčky

Samozřejmě se opět můžete účastnit odznáčkové hry. I zde jsou změny. Všechny odznáčky, splněné i k mání, jsou pro lepší přehlednost rozdělené podle typů (barev). Na nově splněné odznáčky budete upozorňováni skrze menu, nebo přímo v profilu ikonkou u položky Splněné odznáčky. Abyste měli lepší přehled, nově přiznané odznáčky navíc uvidíte odděleně od ostatních. Pro začátečníky jsou k mání pouze lehké odznáčky. Plnění složitějších odznáčků se zpřístupní až po dosažení hodnosti Podporučík.

Další změna se týká zlatých odznáčků, které se nezapočítávají do celkového součtu. Tato změna neovlivňuje již připsané odznáčky. Zlaté odznáčky byly od začátku jedním z kontroverzních bodů hry a toto řešení je staví na úroveň odměny, čímž měly od začátku být. Za tento nápad děkujeme Tess.

Diskuze

Trekkies.cz - diskuze

Vyslyšeli jsme Vaše žádosti o fórum. Prozatím jsou zde otevřena dvě témata. První téma je diskuze týkající se portálu (ne přímo jednotlivých článků) a jeho zajímavostí či problémů. Druhé téma se týká odznáčků a jejich plnění. Jakákoliv jiná témata a osobní problémy, prosím, řešte na jiných fórech nebo jinou cestou.

Redakce

Trekkies.cz - redakce

Novinky se týkají i redakce a tedy všech autorů. Redakce již není úplně samostatnou částí, naprosto oddělenou od portálu, ale je více propojena s portálem. Všechny sekce redakce najdete přímo v hlavním menu a tvorba a úpravy článků se odehrávají přímo v prostředí portálu. Máte tedy přístup i k upozorněním na odznáčky, k diskuzím a článkům. Kvůli administračnímu menu nejsou však zobrazeny ostatní sekce pravého sloupce a nelze ani vyhledávat v článcích.

Problémy

Přestože jsme portál poctivě odzkoušeli, může se samozřejmě stát, že něco nebude fungovat. Jsme pouze lidé a při takto veliké změně se nějaké ty chyby dají očekávat. Buďte prosím trpěliví a jakékoliv problémy nám oznamte - například v nové Diskuzi. Děkujeme!

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 13. února 2011
přečteno: 4640x
komentáře: 33
Facebook Twitter Google+

Související články:

Nová verze portálu Trekkies.cz  -  ne 15. září 2013
V Praze opět zazní hudba ze Star Treku  -  st 18. července 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Nový WYSIWYG editor na portále  -  ne 4. prosince 2011
Dovolená  -  čt 25. srpna 2011
Plánovaná údržba a upgrade portálu  -  po 7. února 2011
Šťastný nový rok 2011 přeje Trekkies.cz!  -  so 1. ledna 2011
Všechno nejlepší, trekkies.cz!  -  út 26. října 2010
Pravidelná údržba portálu a problémy s komentáři  -  st 6. ledna 2010
Komentování na portále  -  st 20. května 2009
Nový redakční systém portálu Trekkies.cz  -  ne 22. února 2009
Změny na portále  -  čt 27. listopadu 2008
Letošní Apríl a budoucnost portálu  -  čt 3. dubna 2008
Určete směr portálu Trekkies.cz  -  ne 6. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG