Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kastrolcon toho jména druhý

čt 3. března 2011      autor: axiom      přečteno: 2504x      komentáře: 1

Kastrolcon II stůl Po loňské úspěšné premiéře rozšířené lednové mise klubu Subspace nazvané Kastrolcon a věnované soutěži o nejlepší pokrm se startrekovou tématikou (my trekkies jsme přece soutěživí a hraví) se letos o posledním únorovém víkendu konal jeho druhý ročník. Termín byl trochu posunut od vánočních svátků s jejich plnými stoly a hromadami lahůdek na nich, dalším důvodem tohoto data konání bylo i vyloučení kolize se zkouškovým obdobím našich milých studentů.

Vlastní festival fantastických jídel probíhal jen jeden den – v sobotu, celá akce však byla třídenní. Začala již v pátek příjezdem a ubytováním našich vzdálenějších přátel a nezbytným družením se, vždyť jsme se takto setkali většinou letos poprvé. No a neděle, to byla taková rekapitulační záležitost, cesty za kulturou a poznáním a taky za domovem – alespoň u těch přespolních.

Kastrolcon ČT Ostrava 1 Dnem D však byla již zmíněná sobota. Program byl pečlivě vypracován a jeho jednotlivé body se počaly odvíjet dopoledne, kdy silná sestava ze severních plání dorazila z Dolní Lutyně do Ostravy, Kastrolcon ČT Ostrava 2zaparkovala své plechové oře a procházkou po městě se ubírala k ostravskému studiu České televize, kde byl naplánován ostrý start. Takže tam jsme se v 11.00 sešli a vyrazili na prohlídku studia, kterou nám zařídila Beka - budiž jí za to náš dík. Paní průvodkyně po jednotlivých studiích a později i pan průvodce po technickém zázemí vyprávěli o práci v televizi velmi poutavě a odhalili nám určitě zase něco nového. Byli jsme zde dopředu prezentováni s pověstí scifistů, takže věděli, že nás jen tak něčím nepřekvapí. Exkurze trvala skoro dvě hodiny, ale čas zde nám příjemně a poučně utekl.

Kastrolcon oběd Ještě než jsme se vrhli do víru soutěžení, čekal nás oběd v restauraci Beseda – byl zamluven asi z obav, že ty naše pozdější výtvory třeba nebudou až tak jedlé. A taky jsme po té televizní štrapáci měli hlad a s prázdným žaludkem se těžko tvoří. Jídlo bylo dobré, ale pivo bych tu nikomu nedoporučoval. Nebudu jmenovat značku, ale modří vědí. A to jsem vyjímečně nebyl na misi autem. No nic, snad příště.

Kastrolcon přípravy 1Takže oběd skončil a nic nebránilo započít s hlavním bodem programu. Přesunuli jsme se do – Nanosvěta. Ano, byla to mateřská škola a všechno bylo malinké. Kastrolcon přípravy 2Když jsme si chtěli sednout ke stolu, tak na dvě židličky a podobně. Ale kuchyně byla "dospělá" a mohlo se začít. Již v restauraci se vyplňovaly přihlášky do soutěže a sešlo se jich plných sedmnáct. Takže nyní sedmnáct jednotlivců nebo týmů začalo vytvářet nebo dotvářet svá kulinářská díla.

Kupodivu to netrvalo ani tak dlouho a na stolech v jídelně se začaly tyto výtvory hromadit. Někomu to trvalo déle, jiný to měl hned. Nezáleželo jen na šikovnosti soutěžících, ale i na složitosti pokrmu nebo na stupni jeho připravenosti z domova. Nakonec byly tyto přehlídkové stoly obsazeny tři a mohlo začít hodnocení. To bylo dvojí – napřed odbornou porotou pod vedením Foxe a poté všemi účastníky. Měli jsme na to všichni zvláštní tiskopisy. Hodnocení spojené s ochutnáváním bylo velmi příjemné a ani se nám od něho nechtělo. Ale přece jen se muselo vše spočítat, takže jsme hodnocení uzavřeli a komise a organizátoři se do toho pustili.

Během počítání výsledků jsme se zabavili doplňkovou poznávací chuťovou soutěží (se Kastrolcon vyhlášení 1zavázanýma očima), tu vyhrála překvapivě, ale zaslouženě Danka – skóre 10 z 10, a také tombolou. Kdo měl los, mohl vyhrát nějakou maličkost do kuchyně – třeba kilo mouky. Pěkně nám to čekání v herně Nanosvěta uběhlo (hromady různých vychytaných hraček byly všude kolem) a již tu bylo vyhlášení vítězů hlavní soutěže – u odborné komise zvítězil Wesley se svými Kraytonskými jednohubkami, v hodnocení návštěvníků Ori a Darell s Marťánky a Tribbly na mandlích. A absolutními vítězi po sečtení obou hodnocení se stali opět Ori a Darell.

Kastrolcon vyhlášení 2Kastrolcon vyhlášení 3

Kastrolcon dort

Ceny se rozdaly, všechny body programu byly za námi. Aha, ještě na něco jsme přece jen zapomněli. Na dort, na velký dort ke třetímu výročí počátku činnosti našeho klubu po názvem Subspace. To byla ta opravdová tečka za celým Kastrolconem II. A protože byl skvělý, zvolejme nyní s klasikem - ať žije Kastrolcon III!

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: čt 3. března 2011
přečteno: 2504x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG