Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jaký byl 1. výroční odznáčkový sraz z pohledu organizátora [UPDATE]

po 9. května 2011      autor: omi      přečteno: 4621x      komentáře: 4

1. odznáčkový sraz - hromadná fotka V sobotu proběhl odznáčkový sraz k prvnímu výročí hry a já jsem moc rád, že se tak krásně povedl. Hlavní náplní samozřejmě bylo sbírání nejrůznějších odznáčků a to rozhodně předčilo, alespoň mé, očekávání. Téměř vše jste mohli sledovat v "online fotoreportu" na sociální síti Twitter, ale událo se toho rozhodně více. Takže jak sraz probíhal z mého, organizátorského, pohledu?

Ráno naběhla ta tradiční nervozita, aby se všechno povedlo. Naštěstí jsem toho k přípravě až tak moc neměl, jelikož záštitu nad většinou odznáčků si rozebrali členové klubu. Organizaci srazu tradičně zaštítil spřátelený klub CZ Kontinuum a vše potřebné na místě zase zařizoval Kyle, který vlastně celý výlet do Pardubic tak trochu vyprovokoval. Takže jen poněkolikáté překontrolovat, že jsou v batohu všechny potřebné organizační podklady a vyrazit na nádraží na domluvený sraz.

Cesta vlakem na 1. odznáčkový sraz I přes veškerou snahu o komunikaci se nás na nádraží sešlo více, než se čekalo. Komunikace nám prostě pořád ještě úplně nejde. Musíme trénovat. Ale všechno nakonec klaplo a začali jsme se naloďovat do vlaku. Zabrali jsme dvě kupéčka a tu hodinku cesty do Pardubic si ukrátili různým tlacháním a děláním si srandy z Tar-ary. (Trochu jsem si na její účet uklidňoval tu ranní nervozitu, přiznávám.) V Pardubicích jsme trošičku zmatkovali při hledání správného spoje na místo srazu, ale nakonec se to povedlo a my jsme vše našli a byli uvítáni Kylem a dalšími, kteří dorazili před námi. Sraz mohl začít.

Na proslovy moc nejsem, tak jsem se tomu snažil vyhnout a přehodit tuhle "povinnost" na Samuela, ale nakonec se to nějak nepovedlo. Takže jsem jen přečetl itinerář, zapomněl pronést cokoliv moudrého a pamětihodného o celé hře a rovnou jsme se vrhli na hledání tajemného odznáčku, identifikaci čichových nástrah Porthosových a skládání hlavolamů. Tajemný odznáček nakonec našli všichni. Díky chybě při sázení archů s odznáčky se na poslední chvíli zrodila i myšlenka dodatečné otázky - jeden odznáček byl na arších dvakrát. Ti, kteří si ho všimli na poprvé tak získali, naprosto nečekaně i pro mě, nový zlatý odznáček Oční implantát za pozornost.

Zmrzlinové hody po obědě A nastal čas vypravit se někam na oběd. Byla nám doporučena blízká restaurace se zahrádkou, kde jsme si hodinku počkali na jídlo, ale stálo to za to. Sluníčko hřálo, pivo a kofola osvěžily a obídek nás nasytil. Trochu jsme si ještě zařádili na úžasném dětském hřišti, a pak se již vypravili na točenou vanilkovou zmrzlinu. Rozhodně tam nečekali takový nápor, neboť se jim stroj zavařil a postupně byly zmrzliny čím dál teplejší. Což nás samozřejmě neodradilo.

Po obědě se začaly motat Trekkenky, skládat origami a číst proslovy k založení Spojené federace planet. Proslovy mě osobně velice překvapily. Je skvělé, že dokážeme takovéhle texty sepsat a na živo přednést. Také bylo zajímavé, jak každý z přednášejících pojal svůj proslov a viděl příležitost založení Federace z jiného pohledu. Všem přednášejícím tak patří obrovská poklona. Zároveň se při proslovech začal plnit i dost náročný odznáček - Christine Chapelová.

Zábava ve hvězdárně Artura Krause Když odbila 15 hodina, vydali jsme se vzhůru ke kopuli místní hvězdárny Artura Krause. Proběhla hromadná fotografie (pro účely splnění odznáčku Observatoř Amargosa) a rozděleni na dvě skupiny jsme se vydali do kopule na výklad o hvězdárně a druhém největším veřejně přístupném hvězdářském dalekohledu v Čechách. Druhá skupina plnila v režii Kylea a Darkknighta odznáček Astrometrika. Pak jsme se prostřídali.

Plni zážitků jsme dokončili plnění odznáčku Christine Chapelové a hromadně si začvičili Pozdrav slunce na odznáček Mok'bara. Musím všechny pochválit, že ač nezvyklí na takové protahování jej v rámci svých možností zvládli na výbornou. Hned jak bude zpracováno video, které nahrajeme na YouTube, zveřejníme link, abyste si mohli zažádat i o tento odznáček.

Zcela nečekaně se potom plnily i odznáčky Uniformy a Cesty k Babylonu. Margh a Hypospray dovezli ze svého šatníku několik uniforem Hvězdné flotily a nabídli je účastníkům srazu k splnění odznáčku včetně vyfocení.

1. odznáčkový sraz - křtění Asimilace Nakonec se plnil odznáček 3D šachy a Červený praporčík při křtění a betatestování nové hry Asimilace - předělávky populárního Pandemicu. První hra se docela protáhla, kvůli ujasňování pravidel a vymýšlení taktiky, ale nakonec se nám podařilo vybudovat obranu pro každý z kvadrantů galaxie a odrazit tak borgskou invazi. Zájemců o hraní bylo dost, proto proběhla ještě druhá hra, ovšem kvůli rychle ubíhajícímu času byla bohužel ukončena v polovině. Mimo Asimilace se hrály také startrekové karty a improvizované odznáčkové pexeso.

Myslím, že sraz se nakonec povedl a na seznamu mám napsáno nakonec krásných 75 splněných odznáčků různých barev, které se podařilo všem účastníkům srazu dohromady získat. To je na první sraz myslím velice dobré skóre. Rád bych tímto tedy poděkoval Kyleovi za pozvání do Pardubic a zařízení všeho potřebného, CZ Kontinuu za organizaci srazu, členům klubu Trekkies:TNG za záštitu při plnění odznáčků a všem účastníkům za úžasnou atmosféru na srazu. Snad se brzy uvidíme zase na nějaké další akci.

Organizační záležitosti

O odznáčky, které jste splnili na srazu, je potřeba zažádat jako o kterékoliv odznáčky. Níže naleznete přehled všech odznáčků, které bylo možné na srazu splnit, nebo získat a klíč jak a kdy si o které odznáčky zažádat:

Odznáček - Observatoř Amargosa Odznáček - 3D šachy Odznáček - Hlavolam Odznáček - Origami Odznáček - Mok'bara Odznáček - Trekkenka Odznáček - Uniforma Odznáček - Cesta k Babylonu
Odznáček - Astrometrika Odznáček - Porthos - stopař Odznáček - Christine Chapelová - zdravotník Odznáček - Červený praporčík Odznáček - Zakládací listina Odznáček - Hvězdárna Pardubice Odznáček - Oční implantát Odznáček - Ex Astris, Scientia
  • zlaté odznáčky byly přiděleny automaticky
  • o fialové odznáčky si musíte požádat do pátku 13.5.2011
  • o dvoubarevné odznáčky si požádejte kdykoliv
  • o modré odznáčky si zažádejte, až budete mít k dispozici všechny podklady (fotky, videa)

Odkazy na další reporty

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 9. května 2011
přečteno: 4621x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Soutěž – Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 30. ledna 2020
Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Odznáčkový výlet do Zruče – dodatek  -  čt 15. září 2016
Odznáčkový výlet do Zruče nad Sázavou  -  út 6. září 2016
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Prosincové odznáčkování  -  čt 31. prosince 2015
Vylepšené testování na portále + trocha statistik  -  čt 10. prosince 2015
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
5. odznáčkový sraz – výlet na Andrlův Chlum  -  út 14. dubna 2015
Fialový odznáček Výstup – 4. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 3. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 2. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 1. část  -  út 17. června 2014
Odznáčkový sraz již v sobotu  -  út 10. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG