Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Duologie - Levá ruka osudu

út 17. května 2011      autor: omi      přečteno: 4272x      komentáře: 1

DS9: Left hand of Destiny 1/2 DS9: Left hand of Destiny 2/2 Dominionské války skončily a generál Martok se vrací zpět na svou domovskou planetu stát se oficiálním vůdcem svého lidu. Ani u Klingonů však není nic jednoduché a tak začíná poutavý boj o budoucnost klingonského impéria. Jsem velice rád, že jsem měl příležitost si přečíst i tyto dvě knihy, které mi v sérii Deep Space 9 Relaunch ještě chyběly. Příběh nádherně navazuje na konec seriálu a rozvíjí osudy našich hrdinů trochu jiným směrem, než zbytek knih. Co myslíte, bude dnes dobrý den na smrt?

Tyto knihy napsal J. G. Hertzler, představitel seriálového generála Martoka, spolu se zkušeným spisovatelem Jeffrey Langem. J. G. vlastně napsal knihy sám o sobě, tak jak by si představoval osudy svého hrdiny. Martok, i ostatní se tedy v příběhu chovají opravdu věrně svému charakteru. Příběh je propracovaný a velice příjemně mě překvapilo i začlenění naprosto neznámého Ferenga, který pečlivě hraje svou roli.

Co musím vychválit je také propracovanost hlavních záporných postav. Nejenže čtenář postupně poznává, o koho se jedná, zároveň je mu i odkrývána jejich historie a chápe tak jejich motivy. Tím, že mají všechny postavy svou historii, získává kniha další rozměr, velice příjemnou hloubku. Ještě jednu postavu musím vzpomenout. Tou je Sirella, Martokova žena. Ta má v knihách mnohonásobně větší charsima, než v té jediné epizodě, v které se v seriálu ukázala. To je pane klingonka! Ne neprávem ji Kahless přirovnává ke své Lukaře.

O příběhu samotném toho prozrazovat moc nechci, kvůli spoilerům, protože tyhle knihy rozhdoně stojí za to si přečíst, i když nejste zrovna fanouškem Klingonů. Já osobně tenhle druh moc v lásce nikdy neměl, ovšem v těchhle knihách si mě získali. Dozvíte se spoustu informací nejen o postavách samotných, ale i o celé jejich kultuře a hlavně o jejich historii. Vše je nádherně začleněno do příběhu a bez těchto informací by byl příběh plochý a poloviční.

Nu, nechal jsem se zase trochu unést. Takže k příběhu. Martok se vůbec netěší na ty příšerné ceremonie, které ho po návratu na domovskou planetu čekají. "Na štěstí" se to obejde bez nich. Na scéně se totiž objevuje někdo, kdo zpochybní jeho právo na trůn. Martok je prý jen poskokem Federace, kterého drží na uzdě Worf - vyslanec Federace. Nebude to tedy jednoduché. Postupně se odhalují jednotlivé vrstvy příběhu a zjišťuje se, že není úplně všechno tak, jak se to zdálo. No a v druhé knize se to ještě trošičku zamotá. Více prozrazovat nebudu. Pokud vládnete anglickým jazykem, rozhodně Vám tyto knihy doporučím ke čtení.

Pro více informací o DS9 Relauch sérii se podívejte do článku Deep Space Nine relaunch - sága pokračuje v knihách.

DS9: Left hand of Destiny 1/2 The Left Hand of Destiny 1/2
Autoři: J. G. Hertzler, Jeffrey Lang
Počet stran: 294
Vydáno: 1. dubna 2003 (Pocket Books)
Jazyk: angličtina
ISBN-10: 0671784935
ISBN-13: 978-0671784935

DS9: Left hand of Destiny 2/2 The Left Hand of Destiny 2/2
Autoři: J. G. Hertzler, Jeffrey Lang
Počet stran: 330
Vydáno: 29. duben 2003 (Pocket Books)
Jazyk: angličtina
ISBN-10: 9780671784942
ISBN-13: 978-0671784942

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 17. května 2011
přečteno: 4272x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG