Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Alexander Siddig ve čtvrté sezóně seriálu Pravěk útočí

pá 27. května 2011      autor: Hypospray      přečteno: 5829x      komentáře: 2

Serial Primeval - Philip Burton (Alexander Siddig)V seriálu Primeval z roku 2007, v dabované verzi s názvem Pravěk útočí, si ve čtvrté sezóně zahrál Alexander Siddig, kterého mezi trekkies proslavila role doktora Juliana Bashira v seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Jde o roli prachatého vědce Philipa Burtona, který po boku Jamese Lestera dohlíží na aktivity spojené s anomáliemi a rozvíjí další možnosti jejich využití.

Burtova společnost byla vládou pozvaná, aby pomohla s operacemi ARChy. Anomálie dovolují procházet mezi dvěma obdobími v historii země, mezi přítomností, minulostí, ale i budoucností. Po tomto obrovském objevu vzniká tajný výzkumný tým, který vyšetřuje vše s tím spojené. Veřejnost s touto hrozbou, jak nám seriál ukáže, obeznámena není. Anomálie se tvoří náhodně na velmi rozmanitých místech, což vždy poslouží jako hlavní kostra epizody. Primeval nepatří mezi seriálové trháky, je na něm znát a to nejen skrz speciální efekty, že je odkázán na nízký rozpočet. Celková myšlenka je ale pěkná, což je jeden z důvodů, proč jsem seriál rozkoukala - je to sci-fi. Nicméně, jednotlivé zápletky jsou mnohdy málo rozvedené, problém občas smeten celkem rychle a až naivně pod koberec. Z herců nevyčnívá z mého pohledu snad nikdo, postavy jsou si celkem rovnocenné, některé vydrží až do té čtvrté sezóny :)

Serial Primeval - anomalieSeriál přímo nedoporučuji, ale jestli si na něj čas uděláte, můžete sami posoudit, jak si Siddig s rolí poradil. Mně se zdá, že i přes prvotní nadšení tvůrců, že pro jejich seriál najali herce zvučného jména, se zatím Siddigovi moc prostoru nedostává. Sice se v organizaci, která pracuje na výzkumu anomálií, stará o to, co projde skrz ně k nám, tahá slušně za drátky, ale až na pár vět toho moc nenamluví. Výjimkou je epizoda 4x03. Už nyní je ale jasné, že Philip Burton má své vlastní záměry a že by v sezóně páté mohl dostat daleko větší prostor.

Závěrem dodám, že maximální počet epizod v sezóně je deset. Alexander Siddig se objevil zatím v šesti epizodách.

admirál Hypospray
autor: Hypospray
vydáno: pá 27. května 2011
přečteno: 5829x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zemřel René Auberjonois  -  po 9. prosince 2019
Zemřel Barry Jenner, představitel admirála Rosse  -  st 10. srpna 2016
Nana Visitor se zotavuje po operaci  -  po 29. června 2015
Elim Garak vs. Clint Eastwood  -  st 3. prosince 2014
Terry Farrell opět jako Jadzia Dax  -  st 6. srpna 2014
Rozhovor s Camille Saviolou alias kai Opakou  -  st 23. července 2014
Kitty Swink není jen manželkou Armina Shimermana  -  po 24. února 2014
Armin „Quark“ Shimerman – Fereng mnoha tváří  -  st 19. února 2014
René „Odo“ Auberjonois – proměnlivý herec  -  st 12. února 2014
Zemřel herec Vladimír Čech, který daboval i Star Trek [VIDEO]  -  pá 22. března 2013
Rozhovor s Nanou Visitor  -  čt 18. října 2012
Představitel Elima Garaka slaví 70 let  -  út 14. února 2012
Mark Allen Shepherd jako Morn (2. část rozhovoru)  -  čt 28. dubna 2011
Mark Allen Shepherd jako Morn (1. část rozhovoru)  -  út 26. dubna 2011
Nana Visitor v kuchyni [VIDEO]  -  čt 7. dubna 2011

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG