Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Abramsův Star Trek bude mít vlastní videohru

st 6. července 2011      autor: Riker      přečteno: 3077x      komentáře: 7

Videohra 2012 Nyní se zdá, že druhý Abramsův film se odkládá z léta 2012 asi až na příští rok. Čekání nám ale má ukrátit videohra. Jelikož k prvnímu Abramsovu Star Treku žádná nevyšla, chtějí to autoři napravit. Hra má vyjít v roce 2012 pro Playstation, PC a X-Box a má prezentovat události mezi prvním a druhým filmem.

Už teď se těšíme.

Hladová léta... A nebo ne?

Když v roce 2005 skončila Enterprise, startreková licence se ocitla na samotném dně. Vzhledem k tomu, že Star Trek Nemesis (2002) byl inzerován jako konečné rozloučení s posádkou TNG, nechystal se ani žádný film. Poprvé za celou generaci se nevysílal žádný nový seriál ani se nepřipravoval žádný film. Nic.

Hladová léta nám Čechům pomohl přečkat CzechTrek (první ročník 2006, pátý ročník 2010). Díky pořadatelům jsme se mohli setkat s představiteli Kiry, Tashi, Phloxe, Deanny Troy a mimo CzechTrek i dalších, nemluvě o dabérech. Máte naše díky a nehynoucí zásluhy. Příznivci StarGate či StarWars si o setkání se svými idoly v Praze mohou nechat jen zdát. Pro Star Trek to mohla být slabá léta, ale pro český fandom to byla naopak zlatá éra.

Abych nezapomněl. Tuto éru jsme přežili také díky vynálezu DVD. Protože v letech 2002-2004 Paramount poprvé vydal seriál na DVD. Jako na zavolanou.

Restart

Restart přinesl až školní rok 2009-2010, který přinesl film JJ Abramse a uvedení hry Star Trek Online.

Nyní se zdá, že druhý film se odkládá z léta 2012 asi až na příští rok. Jak Paramount oznámil v červnu 2011, čekání nám má ukrátit videohra. Jelikož k prvnímu Abramsovu Star Treku žádná nevyšla, chtějí to autoři napravit. Hra má vyjít v roce 2012 pro Playstation, PC a X-Box a má prezentovat události mezi prvním a druhým filmem.

Bylo na čase. Vydat filmový blockbuster a nedoprovodit to videohrou, to je doslova prohřešek proti dnešnímu hollywoodskému bontonu.

Na hře spolupracují autoři a producenti filmu včetně Boba Orciho a Alexe Kurtzmana. Příběh hry píše výherkyně ceny BAFTA a autorka příběhu úspěšné hry God of War Marianna Krawczyk. Vlastní vývoj hry mají na starosti "Digital Extremes" (hry Bioshock 2, Unreal Tournament , Dark Sector , The Darkness II).

Konkurenční Star Wars měla v uplynulé generaci spoustu kvalitních her. Připomeňme zejména vesmírné simulátory X-Wing vs Tie Fighter a sérii Dark Forces o Kylu Katarnovi. Star Trek naopak proslul videoherní smůlou. K nejlepším startrekovým hrám patřila dle mého soudu adventura Final Unity (TNG), doomovka Elite Force (TNG, Voy) a vesmírné simulátory Bridge Commander (TNG) a Starfleet Academy (TOS). Oceňovaná byla 25th Anniversary s posádkou TOS.

Patricka Stewarta či Leonarda Nimoye jsme už ve hrách viděli. Nyní dostaneme příležitost ovládat Zachary Quinta a Chrise Pina. Doufejme, že se dílo podaří.

Zdroj: gamepro.com
bez hodnosti Riker
autor: Riker
vydáno: st 6. července 2011
přečteno: 3077x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG