Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

I on byl na Trekfestu

pá 22. července 2011      autor: axiom      přečteno: 3609x      komentáře: 5

On na TrekfestuZatím se zde neobjevila žádná reportáž z letošního Trekfestu na Festivalu fantazie, asi se do toho nikomu moc nechce. Ale je to škoda, protože určitě stál za to. Chtělo by to možná jiný přístup, pohled z jiného úhlu. Na Trekfest se letos totiž vypravil i jeden zástupce. Kamarádka z našeho klubu musela na poslední chvíli svoji účast zrušit, a tak chtěla poslat alespoň někoho z rodiny. V poslední době mají ve světě i u nás zelenou cestovní kanceláře plyšáků, a tak jsme se trochu inspirovali. Byl vybrán plyšový opičák a vyslán na tuto misi.

Neděle

Trekfest začínal letos pěkně zlehka – v neděli. Opičák byl na Vysočině již od soboty, ubytován byl v Bílku. Těšil se náramně hned na první bod programu, kterým bylo (po přihlášení na recepci v kině) představení Přední desítky, která měla každý den zahajovat program, nabízet přehled o tom, co se bude dít a rekapitulovat dny předešlé. Také měla každý den zajímavé hosty. V tomto pořadu měl náš opičák také své angažmá, doprovázel jako věrný společník důstojníka probírajícího se pod stolem v Přední desítce z prohýřené noci. Jelikož vrcholem prvního dne měl být Ples Akademie, nic se neponechalo náhodě a byly uspořádány i taneční kurzy. Ty sice náš opičák nepotřeboval, ale se zájmem je zhlédl. Jako správný návštěvník conu netrávil čas jen na přednáškách, ale poseděl také s děvčaty v baru. Zkontroloval i produkci Samuela a Wesleyho, hudební duel Star Treku s Battlestar Galacticou však raději vynechal. Fandil tak trochu BSG a nechtěl hlasovat proti svým. Stejně si potřeboval před plesem odpočinout. No a na Plese Akademie, tam se vyřádil. Při dámské volence byl na roztrhání a vydržel zde poctivě až do pondělního rána.

Opičák v kině Přední 10 neděle Taneční lekce
Opičák v baru Opičák na plese Opičák na roztrhání

Pondělí

Druhý den Trekfestu začal opět v Přední desítce. Nebylo to po plese lehké a opičák měl zase plné ruce práce. Ale zhostil se toho na výbornou a mohl se poté věnovat přednáškám o Romulanech i Cardassianech. Ty ho dost zaujaly, protože on vlastně také není člověk. Do třetice těchto nepozemských témat byla v pozdním odpoledni přednáška o klingonštině, o té platilo totéž, co o předchozích. Celý Trekfest byl tak trochu koncipován v duchu vzpomínání, tak si i náš opičák zavzpomínal s Hypo, Samuelem a Xyll na počátky klubu Kontinuum. No, zavzpomínal, dověděl se vlastně, jak to tehdy bylo. On byl v tu dobu ještě v Africe nebo na houbách, prostě jinde.

Přední 10 pondělí Opičák a klingonština Opičák a Hypo

Úterý

Třetí den Trekfestu nebyl po plese, a tak toho opičák zase tolik v Přední desítce na práci neměl. Ale host byl zajímavý, ukázka startrekového jídla s degustací také, a tak den vlastně začal docela dobře. Jakub Marek nás poté informoval o tom, co zajímavého se objevilo v knižním světe Star Treku a Bedraz vzpomněla na Czechtreky minulé. Odpoledne pak Beka přivedla scifi děti a Margh předvedl klingonštinu v praxi. Některé ty jeho pečlivě artikulované skřeky našemu opovi velmi připomínaly mateřštinu. Vrcholem úterního programu bylo vyhlášení cen EýTý. To se neslo v duchu přátelského soupeření mezi všemi třemi Star fenomény. Opičák byl samozřejmě napjatý, neboť také hlasoval, ale nakonec na výsledky úplně zapomněl, neboť se mu podařilo vyfotit se se samotným Q. A zadarmo. Jinak o první místa v jednotlivých kategoriích se podělili Star Trek, Star Wars a Star Gate tak nějak rovnoměrně. Přesné výsledky jsou možná uvedeny někde jinde.

Přední 10 úterý Opičák a Samuel Opičák s dětmi
Opičák a Margh Opičák a Mvek Opičák a Q

Středa

Čtvrtý den Trekfestu byl zároveň jeho dnem posledním. Začalo se opět v Přední desítce, už pěkně v pohodě, v příjemné poloze, se zaběhnutým realizačním týmem – včetně našeho opičáka. Po zahájení dne si náš přítel poslechl Johansonovu přednášku Základy přežití – to se může vždy hodit – a poté se během oběda chystal na divadlo. Dávali reprízu Švestkového Worfa a na tu se opičák těšil. Hry se zpěvy má moc rád. Ani se s herci nestihl vyfotit, jak si na konci prozpěvoval. Po divadle byla další lekce klingonštiny s Marghem, po ní podrobnosti z cesty Voyageru Delta kvadrantem, něco o Cardassianech a po večeři Zephramova statistická přednáška o současné vědě a publikování. I to se může v životě hodit, ne? To už se Trekfest pomalu chýlil ke konci, poslední přednášky završovaly jeho program, středa končila. Náš přítel se ještě zaskočil podívat do herny a objevil zde zajímavou hru Duch. Později večer pak v Bílku usínal s myšlenkou, že letošní Trekfest se opět vydařil, setkání s přáteli a kamarády byla příjemná a že to byly opravdu pěkně strávené čtyři dny. Blanka má škodu, že nemohla přijet. Počkat, zítra je vlastně ještě mise klubu Subspace v zámeckém parku. Poslední myšlenka před usnutím tedy byla ta, že ani tam nesmí chybět.

Přední 10 středa Švestkový Worf Opičák a hry

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: pá 22. července 2011
přečteno: 3609x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG