Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Deset let Enterprise na Startrek.com

ne 2. října 2011      autor: axiom      přečteno: 4154x      komentáře: 27

Posádka EnterpriseV pondělí 26.září 2011 tomu bylo přesně deset let od chvíle, kdy měl na televizních obrazovkách v USA premiéru první díl zatím posledního seriálu z vesmíru Star Treku – Enterprise. Svět se za těch deset let hodně změnil – jak ten reálný, tak i startrekový.

Enterprise měla premiéru pouhých patnáct dnů po událostech 11.září. Prezidentem Spojených států byl v té době George W. Bush, Tony Blair byl britským premiérem a Usáma bin Ládin nejvíce hledaným uprchlíkem na planetě. A podíváme-li se na to z té méně vážné stránky, UPN byla ještě televizní sítí a Rick Berman a Brannon Braga pokračovali v cestě ke konci filmové i televizní zábavy zvané Star Trek. Onoho 26.září se tedy objevila na obrazovkách Enterprise - seriál, který původně ani neměl v názvu slova Star Trek. Dvouhodinovou premiéru s názvem „Broken Bow“ tehdy sledovalo více než 12,5 milionů diváků a budoucnost Star Treku vypadala po tomto pilotním díle nadějně.

Smutnou realitou se však stalo, že Enterprise byla ukončena již v roce 2005, a to po pouhých čtyřech sezónách. Někteří fanoušci si stěžovali, že tento prequel Star Treku si nedokázal najít vlastní tvář po celé tři roky a našel ji až ve čtvrté sezóně, v době, kdy jej většina fanoušků opustila. Fanoušci se dohadovali o ne-kontinuitě, prvcích kánonu, ústřední melodii, no prostě skoro o všem.

A samozřejmě, i finále seriálu Enterprise šokovalo svou kontroverzností. Dokonce i odpůrci tvrdí, že Scott Bakula a ostatní herci si zasloužili něco víc než pouhou hodinu, která se snažila obalit ságu Enterprise do pěkného kabátku série Star Trek: The Next Generation; B-příběh měli představovat Jonathan Frakes a Marina Sirtis.

Dnes se mnoho fanoušků dožaduje nového seriálu. Než se tak však stane, stojí jistě odkaz seriálu Enterprise za přehodnocení. V průzkumu prováděném StarTrek.com proběhlo právě minulý měsíc hlasování, v němž fanoušci označili Enterprise za "nejvíce podceňovaný" Star Trek. Mnozí skeptici znovu objevují tento seriál a oceňují jeho přednosti, zatímco dlouhodobí fanoušci zjišťují, že seriál časem uzrál. Novější fanoušci, ti, kteří přišli s vlnou při novém filmovém počinu Star Trek (2009), zdá se nesmírně oceňují objevené epizody Enterprise, které sledují na DVD, v reprízách a na StarTrek.com.

Takže, pojďme to všechno shrnout! Pokud vás Enterprise tehdy nezaujala, ale teď ji milujete, povězte nám PROČ. Jste nováčkem a domníváte se, že Enterprise je pravým Star Trekem? Nestyďte se. Vlastně, ať už si o Enterprise myslíte cokoli, zamyslete se a sdělte nám, jak ji vnímáte deset let po jejím uveřejnění. (Tato výzva je součástí originálního článku, ale určitě se k ní můžeme vyjádřit i my)

Zdroj: startrek.com
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: ne 2. října 2011
přečteno: 4154x
komentáře: 27
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Bouřková fronta (Storm Front)  -  čt 13. října 2016
Jedno smutné výročí  -  po 18. května 2015
Romulanská válka dospěla svému vrcholu!  -  pá 6. února 2015
Retro: Noc na ošetřovně  -  čt 12. června 2014
Retro: Zaujatí pozorovatelé  -  čt 20. března 2014
Retro: Regenerace  -  čt 6. března 2014
Retro: Svítání  -  čt 13. února 2014
Retro: Singularita  -  čt 30. ledna 2014
Retro: Carbon Creek  -  čt 9. ledna 2014
Retro: Konečná (Dead Stop)  -  čt 7. listopadu 2013
2. sezóna Enterprise na bluray - trailer a upravený obal [VIDEO]  -  pá 24. května 2013
Scott Bakula: Rád bych pokračoval v Enterprise, ale může to být problém  -  út 9. dubna 2013
Kampaň za pátou sezónu Enterprise  -  čt 4. dubna 2013
Star Trek: Enterprise na bluray [VIDEO]  -  čt 28. března 2013
Enterprise na blu-ray  -  pá 15. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG