Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kalendář Proměny 2012 je i o Star Treku

čt 1. prosince 2011      autor: axiom      přečteno: 4577x      komentáře: 8

Proměny SpockaBlíží se konec roku a s ním na nás vykukují ze všech stran nové kalendáře na ten příští. Těch o Star Treku v našich končinách moc není, ale občas se v nabídkách na internetu nebo i někde jinde objeví. Teď o víkendu například jsem na Koprconu zahlédl možnost objednání ST kalendáře z velkého plakátu či posteru Fanbase pomocí QR kódu mobilem bez jakéhokoliv dalšího papírování (bylo tam toho ze Star Treku víc, nejen ten kalendář).

Proto mne překvapilo, že se startrekový motiv objevuje i v kalendáři, kde bych ho nečekal. Příprava kalendáře Proměny 2012 nadace Archa Chantal herečky Chantal Poullain má v médiích publicitu již nějakou dobu. Námětem letošního vydání tohoto charitativního dílka jsou slavné filmové postavy. Těmi nejvděčnějšími jsou pak dle slov autorů různá monstra a padouši, protože ve spojitosti s filmem nechtěli dělat jen roztomilé obrázky. Dosti velkou publicitu měl v médiích již dříve Bolek Polívka jako upír Nosferatu a samotná Chantal jako úžasný Střihoruký Edward. Zmíněná monstra pak autoři proložili kladnými hrdiny. Vedle Nosferata (skloňuje se to vůbec), Frankensteina nebo Jokera a Tučňáka z Batmana najdeme v kalendáři i Indiana Jonese, inspektora Clouseau, Tootsie nebo Jamese Bonda. A i ta jejich monstra jsou spíše něžná nebo nešťastná, jako třeba ten zmíněný Edward. Autoři se však nezmiňují, že se zde objeví i pan Spock ze Star Treku! Přišel jsem na něho zcela náhodně ve zprávě, kde má Tomáš Hanák lámat hůl nad alkoholičkou Ivetou Bartošovou.

Už ty zprávy o ní ani nečtu, ale ten Hanák mne zaujal a to video jsem si pustil. A nebylo o ani tak o Bartošové, ale o Hanákovi v roli Spocka právě pro jeden z listů uvedeného kalendáře. Sice tam trochu mlží se Star Wars, ale my víme. Je to on. Pro zajímavost - ten Teslův transformátor za ním byl údajně nejtěžší rekvizitou použitou v celém projektu.

Na tu Bartošovou se nakonec taky dostane, přes Hanákův vyléčený alkoholismus a její stále nevyléčený. Ale to už je jiná parketa. Ten Star Trek tam však alespoň v první půli je a Spock se vydává tam, kam se asi dosud nevydal. Kalendář je určitě zajímavým námětem na vánoční dárek, dá se koupit za 340,- Kč a jeho pořízení pomůže dobré věci.

Kdo chce ono video zhlédnout, může tady.

(Fotografie převzata z www.tyden.cz)

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: čt 1. prosince 2011
přečteno: 4577x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG