Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Předvánoční hraní aneb kdo chce do Federace?

pá 9. prosince 2011      autor: Praotec trekkie      přečteno: 2121x      komentáře: 3

Join the FederationČas utíká jako voda, Vánoce se blíží mílovými kroky a předvánočních setkání na conech je poměrně dost, takže o zábavu je postaráno a volného času málo. Přesto si skupina věrných trekistů našla čas zúčastnit se v neděli 4. prosince 2011 v herně Outpost letos již druhého Herního setkání, zorganizovaného vedením klubu CZ Kontinuum za pomoci S’Tsung, která nám poskytla herní prostory.

I když jsem byl stále ještě oslaben po nemoci, která mi nedovolila zúčastnit se minulý týden výborného Koprconu, dorazil jsem na místo setkání po jedné hodině odpoledne přímo z vlaku – vracel jsem se totiž z letošního Fénixconu, kde jsem přednášel o začátcích Star Treku jako takového i fanouškovského hnutí u nás. Z brněnských fanoušků se mnou do Prahy sice nedojel nikdo, ale i tak se začala herna postupně zaplňovat převážně pražskými zájemci. Po úvodním povídání jsme postupně rozbalili hry a začala hlavní náplň setkání.

Star Trek: Akitivity - pantomimaKromě jedné jsme většinu her už znali, ale to nic neubíralo na zájmu o hraní. Stejně jako na minulém Herním setkání měly veliký úspěch startrekové Activity, které připravily Annie, Tar-ara a Irča, a zábava u nich byla v plném proudu, zvláště u zapeklitých úkolů při kreslení. A s velkým úspěchem se opět setkala i "Join the Federation" kterou vytvořil a představil Sokar na minulém setkání. Opět se představitelé jednotlivých druhů předháněli, komu se podaří do Federace NEVSTOUPIT a vyhnout se všem náborovým akcím včetně proslulého "Picardova manévru". Hrálo se pokud vím dvakrát a největší nadšení projevila Tar-ara, když se všem flotilním náborům i nástrahám Federace a ostatních druhů jako poslední a jediní dokázali ubránit… kdo jiný než Cardassiané.

Star Trek: BorgVelmi nás ale zaujala zbrusu nová stolní hra "Star Trek: Expeditions", kterou od Kanaďana přinesl rovněž Sokar. Využívala už postav z nového Abramsova filmu a zčásti měla podobné téma jako "Join the Federation": posádka kapitána Kirka přiletí k planetě a musí ji nejen přesvědčit, aby vstoupila do Federace, ale i vyřešit závažné problémy místního ekosystému (že by tvůrci viděli Metrénský incident?), přimět místní vzbouřence, aby uzavřeli mír s planetární vládou, a ještě se ubránit útokům Klingonů na orbitě a najít důkazy o jejich nekalých zásazích. Důstojníci zkoumají planetu a v daných sektorech řeší individuálně (za pomocí členů posádky a boostů) nebo dohromady jednotlivé problémy – a podle výsledků se děj dále větví a v dané příběhové linii je další problém k řešení jednodušší, nebo naopak složitější a "výnosnější". Každá linie má vlastní zakončení s lepším nebo horším výsledkem, takže se celý příběh skládá opravdu jako klasická startreková epizoda a posádka může například vyřešit problémy ekologie, ale vzbouřenci se nevzdají a planeta může do Federace vstoupit, nebo se naopak přidat ke Klingonům a vyhlásit Federaci válku. Sehráli jsme dvě hry, v první zůstala planeta neutrální, i když jsme jinak vše vyřešili, ovšem podruhé jsme zvládli i problémy politiky, nalezli důkazy o kllingonském spiknutí a planeta byla "naše"! Zkrátka ani Picardovy diplomatické schopnosti nemusí vždy znamenat všechno a ve srovnání s "Join the Federation" byl tentokrát úspěšnější "ranař" Kirk.

Kvinteto

Ještě než jsme hru dokončili, rozehrál se u vedlejšího stolu opět "Poslední kontakt" o obchodování a boji s Borgy, který rovněž vyrobila Annie. Čas utíkal a vůbec jsme nevnímali, kolik už je hodin, ale brzy nastal večer a končilo se opět karetním kvartetem – tedy spíše kvintetem, protože ve hře bylo zastoupeno všech pět startrekových sérií. A pak se už zavírala i herna, takže jsme posbírali hry i ostatní věci a vydali jsme se deštivou Prahou k domovu.

I když setkání trvalo jen půl dne (což se všem účastníkům hodilo, mohli dorazit beze spěchu a i já jsem pohodlně dojel až z Brna), mělo velmi příjemnou atmosféru a přineslo spoustu zábavy u výborných her i díky možnosti opět se setkat a "poklábosit" o všem možném. Díky vedení klubu CZ Kontinuum za organizaci, všem, kdo zajímavé hry přinesli, a ovšem i S’Tsung, díky níž bylo všechno pro setkání perfektně připraveno. A protože je toto pravděpodobně můj poslední letošní report, chtěl bych spolu s poděkováním popřát všem co nejpříjemnější prožití Vánočních svátků – snad i se Star Trekem – a doufám, že se v co největším počtu ještě před Novým rokem ve středu 28. prosince 2011 "Sejdeme mezi svátky" A úplně všem přeji veselé Vánoce a šťastný, úspěšný a pokud možno i startrekový nový rok.

Live long and prosper!
Praotec trekkie

Odkazy

Zdroj: www.kontinuum.cz
komodor Praotec trekkie
autor: Praotec trekkie
vydáno: pá 9. prosince 2011
přečteno: 2121x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG