Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Reportáž - Do vesmíru s mluvícími roboty

út 24. ledna 2012      autor: Praotec trekkie      přečteno: 1762x      komentáře: 5

Společné fotoZačal nám nový rok 2012 a už zpočátku začala první z řady nových akcí, na které se všichni velmi těšíme (možná bude i oslava konce světa, ale ten zaručeně nepřijde). Jako už tradičně zorganizoval Star Trek fan klub CZ Kontinuum návštěvu pořadu v pražském Planetáriu - v pražské Královské oboře Stromovka - pod kopulí, na níž jsme mohli pozorovat blízká i vzdálená souhvězdí.

Sešli jsme se v neděli 15. ledna 2012 jako obvykle ve Stromovce před Planetáriem a protože teplo právě nebylo, většina z nás se skoro hned vydala do fronty k pokladně. Prošli jsme nově instalovanými automaty s čárovými kódy (chvíli mi trvalo zjistit, jak se papírek má přikládat), a usadili se pod kopulí, kde záhy začal nový naučný pořad "Kde začíná vesmír" V programu ale nebylo uvedeno, že se jedná o pořad pro děti školního věku, takže byl pojat jako návštěva malé vítězky matematické olympiády na kosmické stanici na oběžné dráze Země v 50. letech 21. století. Ne všichni jsme byli na tenhle styl přednášky připraveni, kdy "šprtka" se svým instruktorem diskutovala o vlastnostech vesmírných těles v okolí Země, ve Sluneční soustavě (ovšem o Plutu se instruktor nezmínil už ani jako o planetce!) i v naší Galaxii a ve vesmíru jako celku. Vrcholem ovšem bylo, když pro předvedení prodlevy signálu z Měsíce na Zemi byli použiti známí roboti C3PO a R2D2 ze Star Wars, ovšem s odlišnými hlasy a "Artů" navíc normálně mluvil, i když podle jasně daného kánonu má jen pípat (přestože mu Luke i ostatní rozumějí). Některé efekty ale byly ve 3D udělané docela pěkně, například při startu raketoplánu ze Země nebo předvádění pohybu nebeských těles.

Nautilus NCC-31910Když pořad skončil, dali jsme si před odchodem do rezervované restaurace na hodinu rozchod a prošli se po aule Planetária. Prohlédli jsme si nově instalované výstavy o vesmíru a planetách i rostliny pěstované v podmínkách na kosmických stanicích, vyfotili se v maketě skafandru a někteří si i vyzkoušeli simulátor vozítka popojíždějícího po marsovském povrchu. Pak už jsme se vydali pěšky do již osvědčené Keltské restaurace na Ortenově náměstí (skoro v těsné blízkosti nového sídla oblíbeného merchandisingového obchodu FAN BASE). kde jsme strávili několik dalších hodin u dobré večeře, diskuse i promítání obrázků či TV epizod na mobilech. Ale protože byla neděle večer, nechtěli jsme svůj pobyt protahovat příliš a po deváté večer jsme se vydali k domovu.

I přes poněkud nečekané ladění pořadu bylo setkání velmi vítanou příležitosti pro všechny fanoušky Star Treku, sci-fi vůbec i naše kamarády setkat se začátkem nového roku, popovídat si a strávit příjemné odpoledne v osvědčeném Planetáriu i na společném posezení. Jako vždy proto děkuji vedení klubu CZ Kontinuum za přípravu a organizaci akce a hlavně všem, kdo přišli a k dobré náladě přispěli. A už se těšíme brzy nashledanou – na Trekkenu, STARconu i dalších akcích.

 

CZ Kontinuum Star Trek fan klubČlánek ze svého webu poskytl se svolením autora CZ Kontinuum Star Trek fan klub

Zdroj: www.kontinuum.cz
komodor Praotec trekkie
autor: Praotec trekkie
vydáno: út 24. ledna 2012
přečteno: 1762x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG