Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nový Star Trek seriál v rozhovoru Davida Fostera

čt 26. ledna 2012      autor: Kyle      přečteno: 6045x      komentáře: 14

Star TrekNedávno se rozjelo natáčení dalšího startrekového filmu. Zároveň se začíná mluvit o natáčení dalšího startrekového seriálu. Jak oznámil David Foster v nedávném rozhovoru, pracuje na  svém projektu od roku 2006. O dalším seriálu se již mluvilo několikrát, jaké šance má tentokrát?

„Kdyby zlo mělo tvář hrdiny, chtěli byste ho poznat? Kdyby mír přicházel pouze na žádost utlačovatele, byli byste ochotni ho akceptovat?“ Zní to docela slibně. Tento „teaser" pronesl v nedávném rozhovoru David Foster. Vyjadřoval se tak v kontextu, nikoliv však k tolik očekávanému filmu, ale k dalším „vzkříšení“ Star Treku, a sice novému seriálu.

Několik režisérů mělo podobné plány již před Davidem Fosterem. Naposledy se  k problematice nového startrekového seriálu vyjádřil Bryan Fuller (DS9, VOY, Řekni, kdo Tě zabil?)  v březnu  2009. O tuto myšlenku dokonce projevili zájem Bryan Singer a William Shatner. Dokonce chvíli debatovali o myšlence mini-seriálu. Nyní, paralelně s natáčením nového filmu Star Trek 2, je podle Davida Fostera ten nejlepší čas pro vznik nového televizního seriálu.

V rozhovoru pro Star Trek Convention 2011 v Las Vegas režisér uvedl, že již od roku 2006 pracuje na projektu pod krycím názvem SETI a chtěl by se v něm vrátit ke kořenům původního seriálu Gene Roddenberryho. Vzhledem k dlouhotrvající přípravě vznikl plán na pět až sedm sezón. Je již vymyšlen pilotní díl a dokonce má již připravený scénář na velké finále seriálu. Seriál by se měl odehrávat v post-voyagerovské éře. Měli bychom se dočkat nových technologií, efektů a mladého obsazení. Samozřejmostí je setkání s Klingony, Vulkánci a všemi ostatními známými druhy. Zvěsti se také zmiňují o dvou dějových liniích, které se týkají otevřených homosexuálů, muže a ženy.

Další podrobnosti David Foster ale tají. Projekt „SETI“ nezávisí jen na něm. V současné době  prý zoufale hledá výkonného producenta. Nicméně to však vypadá, že možnost nového startrekového seriálu je velmi reálná.

Zdroj: www.startrek.de
admirál Kyle
autor: Kyle
vydáno: čt 26. ledna 2012
přečteno: 6045x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG