Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Příběhy Kapitána Protona - modifikace pro Elite Force

čt 9. února 2012      autor: Carth22      přečteno: 2410x      komentáře: 2

Captain Proton ModV minulém článku o modifikacích pro Star Trek Voyager Elite Force jsme se seznámili s vývojářem jménem Laz Rojas a jeho virtuální prezentací vesmírného přístavu Federace - Starbase 11. Trekkies, kteří modifikaci vyzkoušeli jistě potvrdí její rozsáhlost a obrovské množství práce, jaké jí autor věnoval. A protože Laz Rojas neustal ve svém snažení a realizaci svých představ, můžeme se dnes seznámit s jeho další, neméně skvělou modifikací.

Jak už nadpis článku napovídá, budeme se zabývat oblíbenou postavou Kapitána Protona, s nímž jsme se mohli setkat v seriálu Voyager a to v epizodách "Night", "Thirty Days", "Bride of Chaotica", a "Shattered". Příběhy Kapitána Protona jsou metafiktivním dílem – holoromány, které v rámci seriálu vytvořil Tom Paris a jenž byly vydány nakladatelstvím Broht & Forrester, stejně jako holoromán PZH Doktora „Fotony, osvoboďte se“ v epizodě „Autor, autor“.

Proton Mod 20Modifikace Kapitán Proton zahrnuje řadu epizod obsahujících několik map, každá z nich představuje oddělenou kapitolu ságy Protonových dobrodružství. Objevují se zde známé postavy jako Dr. Chaotic, královna Arachnia, Buster Kincaid, Constance Goodheart, Satanův robot, Lonzak, a President Země. Setkáme se také s řadou nových postav, některé budou přátelské, jiné zase ne. Vytvořil jsem rovněž mnoho nových modelů, například raketovou loď a dosud neviděné zbraně. Jednou z nich je paprskomet, jímž se oháněl Lonzak a Chaotikovy stráže v epizodě "Bride of Chaotica". Pak máte samozřejmě k dispozici i podstatně přesnější Protonovu pistoli, viděnou již v datadisku Expansion Pack.
- Laz Rojas, tvorce a vývojář.

 

Plná verze modifikace byla vydána na konci roku 2010 a obsahovala pět epizod plus bonusovou role playing mini-epizodu. Následně autor plánoval čas od času doplnit nové kousky až do celkového počtu čtrnácti, ale bohužel se k práci již nevrátil. Pokud Vám však Kapitán Proton přirostl k srdci a chtěli byste si vyzkoušet jeho dobrodružství na vlastní kůži, pak není nic jednoduššího, než si stáhnout čtyři soubory o celkové velikosti 144 MB a podle návodu modifikaci nainstalovat ke hře Elite Force. I zmíněných šest kompletních epizod Vám zabere několik hodin opravdu výživné zábavy.

Proton Mod 21Spuštěním modifikace zjistíte, že se stále nacházíte na Voyageru, přesněji jedete turbovýtahem. Po vystoupení a chvíli bloudění chodbou zjistíte, že jste na správném místě, protože narazíte na Toma Parise a Harryho Kima v kostýmech Kapitána Protona a Bustera, jak si povídají před holopalubou. Přátelsky Vás pozdraví a popřejí dobrou zábavu. Nyní už nezbývá než vstoupit a pomocí panelu spustit výběr holoprogramu.

Holopaluba Vám nabídne následující hratelné epizody:

Kapitola 25: Tajná laboratoř Doktora Chaotika

Buster Kincaid zmizel!

Prošetřuje zvěsti o tom, že ďábelský Doktor Chaotik pracuje na vytvoření nového příšerného tvora, kterého chce vypustit proti lidstvu, reportérské eso Buster Kincaid odcestoval na chladný okraj Galaxie a od té doby o něj nikdo neslyšel…

Za pomoci své věrné sekretářky Constance Goodheartové, Kapitán Proton poskládal dohromady poznámky zanechané Kincaidem a určil tak polohu Chaotikovy tajné laboratoře. Nyní musí Proton proniknout obranou laboratoře, nalézt ztraceného přítele a zastavit Doktorovy hanebné plány dříve, než spatří světlo světa.

Proton Mod 1Proton Mod 2Proton Mod 3

Kapitola 23: Kapitán Proton versus Ještěří muž

President Země byl unesen!

Cestou na diplomatickou konferenci za řešením pohraniční potyčky mezi Členskými planetami a Ještěry z Tau Ceti byla presidentova loď zachycena a odvlečena na tajnou základnu Ještěrů, plánujících zahájit podlý útok proti Zemi.

Jednání mezi oběma mocnostmi byla zastavena a hrozba války otřásá Galaxií. Kapitán Proton musí proto infiltrovat Ještěří základnu, osvobodit presidenta, a zastavit zrádný útok dříve než začne…

Proton Mod 4Proton Mod 5Proton Mod 6

Kapitola 12: Kočkoďáblice z Venuše

Členské planety se skoro po staletí spoléhaly na plovoucí plynové doly na Venuši těžící Felicium, vzácnou sloučeninu užívanou jako palivo pro jejich Vesmírnou flotilu. Ale nyní Felina, královna Kočkoďáblic, porušila dohodu a převzala kontrolu nad doly. Požadujíc místo ve vládní radě Členských planet, Felina zastavila produkci Felicia a zanechala tak flotilu bez paliva a Členské planety zranitelné vůči útoku z krajních oblastí.

Rozhodnuty nepodlehnout vydírání vyslaly Členské planety Kapitána Protona, aby převzal zpět doly od Felininých jednotek, obnovil produkci Felicia a dovedl královnu k soudu.

Proton Mod 7Proton Mod 8Proton Mod 9

Kapitola 27: Chaotikova odplata

Ďábelský Doktor Chaotik, šílený touhou po moci vyhlásil Členským planetám ultimátum – buďto ho učiní absolutním vládcem Galaxie, nebo vypustí své mocné Vesmírné Síly proti Zemi.

Doprovázen Busterem a Constance, Kapitán Proton cestuje miliony mil na Planetu X, aby zastavil útok, ale jeho raketová loď je sestřelena Chaotikovým ďábelským Paprskem smrti. Zatímco jsou jeho přátelé odvedeni do Pevnosti Zhouby, aby zde byli bez slitováni mučeni, Proton je uvržen do Kobky Bolesti, ze které ještě nikdo nikdy neunikl.

Dokáže se Proton vzepřít a uniknout z podzemního vězení, zachránit své přátele od jisté smrti a zničit Chaotikovu flotilu?

Proton Mod 10Proton Mod 11Proton Mod 12

Kapitola 19: Planeta v nebezpečí

Atmosféra Země je bombardována záhadným paprskem, který radikálně ovlivňuje planetární klima a způsobuje kataklyzmatické pohromy v globálním měřítku. Všechny pokusy o neutralizování efektu paprsku selhaly a čas běží…

Vysledováním paprsku k jeho původu objeví Kapitán Proton , že jeho úhlavní nepřítel Doktor Chaotik vybudoval na Marsu tajnou základnu a odtud vystřeluje paprsek jako první krok jeho zrůdného plánu na dobytí Země. Nyní je na Protonovi aby paprsek vyřadil z provozu, pokud má lidstvo mít alespoň nějakou naději na přežití.

Proton Mod 13Proton Mod 14Proton Mod 15

Poté jsou v seznamu epizod uvedena i autorem plánovaná pokračování, která ovšem nejsou dokončena a holopaluba je označuje jako offline:

Kapitola 15: Pavučina lží

Arachnie, královna Pavoučího lidu, učinila Constance Goodheartové zajímavou nabídku – věnuje jí lahvičku feromonů, aby se do ní Kapitán Proton zamiloval. Ale když Constance souhlasí, že se s ní setká, ukáže se, že jde o past. Arachnie jí zajala a uvěznila, poté kontaktovala Protona a nabídla mu její propuštění výměnou za tajemství obranného systému Členských planet. Jestliže Proton selže s vyplněním požadavků do 24 hodin, Constance bude navždy uzavřena do Kokonu Věčnosti.

Podaří se Protonovi nalézt cestu k záchraně jeho věrné sekretářky bez toho aby úskočné královně dal co chce?

Kapitola 11: Kapitán Proton versus Robo-zombie

Během průzkumu toho, co se jevilo jako prastaré podzemní ruiny na odvrácené straně Měsíce, objevili archeologové opuštěnou mimozemskou základnu a nešťastnou náhodou probudili k životu armádu robotů držených po tisíce let ve stázi.

Naprogramovaní zničit vše co jím stoji v cestě rozpoutali roboti okamžitý útok proti Luna City, vymýtili kolonii a zanechali za sebou tisíce obětí. Nyní se připravují k útoku na další cíl: Zemi.

Zatímco se Země připravuje na hrozící útok, Kapitán Proton musí infiltrovat mimozemskou základnu, najít centrální počítač ovládající roboty a zjistit, jak je nadobro vypnout.

Kapitola 8: Kapitán Proton a portál na Plutu

Během přísně tajných experimentů s cestováním hyperprostorem – teoretickým způsobem, jak se dostat z jednoho konce galaxie na druhý během mrknutí oka – vědci na výzkumné stanici na Plutu nešťastně otevřeli bránu do jiné dimenze a umožnili tak hordě strašlivých krabích zrůd projít skrz portál a převzít kontrolu nad stanicí.

Sleduje jejich nouzový signál, Kapitán Proton spěchá na Pluto, aby uzavřel portál a zabránil krabím zrůdám zaplavit celou Sluneční soustavu a ohrozit Zemi.

A nakonec jsou zde i názvy plánovaných budoucích epizod. Uvádím je pro představu, kam se autor chtěl se svými dobrodružstvími ubírat:

  • Kapitola 13: Teror pod mořem
  • Kapitola 30: Ledový svět Frigidy
  • Kapitola 21: Neuvěřitelný smršťující se Proton
  • Kapitola 9: Piráti z asteroidového pásu
  • Kapitola 5: Doly na Merkuru

Každá z hratelných kapitol je stylově černobíle zpracována a doplněna hudbou a hlasy převzatými ze seriálu Voyager. Samozřejmostí je, že hrajete za postavu Protona a snažíte se přes hordy nepřátel dostat ke svému cíli. Pokud jste vyzkoušeli Parisovu holomisi v rámci datadisku Expansion Pack, pak máte poměrně přesnou představu jak modifikace vypadá a hraje se. Autor však velmi osobitě tuto krátkou hříčku rozšířil a vylepšil a opravdu docílil toho, že se budete cítit jako hrdina starého černobílého seriálu, kde je dobro a zlo jasně vytyčeno. Především potěší použité hlášky Toma Parise, křik Constance Goodheartové, když jí bude ohrožovat Satanův robot a také zlověstný Chaotikův smích…

Ještě bych se rád zmínil o role playing mini-epizodě, kterou autor umístil na konec seznamu holoprogramů. Jmenuje se Pevnost zkázy a po jejím spuštění zjistíte, že jste se ocitli v kůži samotného Chaotika a zadání mise Vás hned informuje o tom, co Vás čeká:

Jste Chaotik, vládce kosmu. Pevnost Zkázy je Vaším hradem. Vaším úkolem je zastrašovat Lonzaka, vyslýchat Bustera Kincaida, vypustit Satanova robota na Constance Goodheartovou a zničit raketovou loď Kapitána Protona ďábelským Paprskem smrti. Jinými slovy dělejte všechno, co byste jako typický megalomanský vládce kosmu dělali.

Když pak vstoupíte do trůnního sálu okamžitě Vám dojde, že jste se na vlastní kůži ocitli ve scéně známe z epizody Voyageru – Chaotikova nevěsta. A vše se děje tak jak má, včetně příchodu Kapitána Janewayové v kostýmu královny Arachnie.

Proton Mod 16Proton Mod 17Proton Mod 18Proton Mod 22

Proton Mod 23Proton Mod 24Proton Mod 25Proton Mod 26

Věřím, že jsem Vás touto recenzí navnadil a že si sami vyzkoušíte Laz Rojasovu „monochromatickou“ modifikaci. Určitě nebudete litovat a budete moc dobře bavit!

Stránky modifikace Captain Proton

kapitán Carth22
autor: Carth22
vydáno: čt 9. února 2012
přečteno: 2410x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG