Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Once Upon a Time

ne 19. února 2012      autor: axiom      přečteno: 2299x      komentáře: 2

Titulek seriáluNení to sice až tak o Star Treku (i když ten se dá najít všude), ale i přes to bych Vás chtěl seznámit s tím, co pro mne bylo překvapením letošní seriálové sezóny. O seriálu uvedeném v záhlaví jsem někde zahlédl zmínku, jen tak na zkoušku si sehnal pilotní díl – a už jsem se neodtrhl. Děj se odehrává v malém americkém městečku Storybrooke obývaném na první pohled normálními lidmi všech možných profesí.

Emma SwanDo tohoto města se dostáváme již v první epizodě série spolu s hlavní hrdinkou Emmou Swan, která se živí jako lovec lidí na kauci. V den jejích osmadvacátých narozenin se jí u domovních dveří objeví desetiletý Henry, syn, kterého dala brzy po porodu k adopci, doprovázen zvláštní „knihou pohádek“. Chlapec Emmě vypráví příběh o pohádkovém světě, který postihla kletba zlé královny, o světě, jež může vysvobodit pouze ta, která je k tomu předurčena, dcera Sněhurky a Prince Krasoně – a touto osobou je podle Henryho právě Emma. A pohádkový svět je zaklet do toho našeho, spolu se všemi postavami uvržen do zapomnění a bezčasí ve zvláštním městečku Storybrooke, kde Henry žije se svou adoptivní matkou.

RumpelstiltskinOd okamžiku, kdy Emma odveze Henryho zpátky domů, začíná jízda, která momentálně dospěla ke dvanáctému dílu. Kombinace pohádky a reálného světa zde funguje velmi dobře, pohádky se prostřednictvím postav prolínají, prostupují a doplňují jedna druhou a my na ně nahlížíme mnohdy z úplně jiných úhlů, než jsme zvyklí. Kouzla a minulost byla ve městě zapomenuta (až na výjimky). Prostřednictvím flashbacků se však vracíme do jednotlivých pohádkových příběhů a vidíme, proč to všechno vlastně takto je. Mnohé věci se stávají téměř svým opakem a všechno má svůj důvod.

Herecké obsazení vůbec není špatné, většina herců je ale méně známých. Titulní hrdinku ztvárnila Jennifer Morrison (a zde je slíbené spojení se Star Trekem), představitelka Winony Kirk, matky Jamese Kirka z posledního ST filmu. Nejlepší herecké výkony však bezesporu podává Robert Carlyle, který si ztvárnění svých rozporuplných postav v obou světech velmi užívá. Tento herec je nám jistě také dobře znám jako představitel doktora Nicolase Rushe ze seriálu Star Gate Universe.

Za seriálem Once Upon a Time stojí Edward Kitsis a Adam Horowitz, dva vynikající scénáristé a spolutvůrci seriálu Lost nebo Tron: Legacy. 

Já vím, Star Trek to není, ale pokud si čekání na nějaké další opusy z našeho oblíbeného světa zkrátíme sledováním tohoto seriálu, určitě chybu neuděláme.

Zdroj: Internet
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: ne 19. února 2012
přečteno: 2299x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

James Cameron: Příběh sci-fi  -  po 17. září 2018
Zachary Quinto si zahraje v seriálu Biopunk  -  út 12. července 2016
Ikarie XB 1  -  so 18. června 2016
Star Trek vs. Star Wars – Buzzfeed  -  st 11. listopadu 2015
Předpremiéra filmu Marťan ve startrekovém kostýmu  -  po 31. srpna 2015
Stargate: Resistance se vrátil v rukách fanoušků  -  pá 31. července 2015
Mission: Impossible aneb když je šance nulová  -  so 25. července 2015
Znělka Simpsonových jako pocta Star Treku [VIDEO]  -  út 20. ledna 2015
Destiny dokončena  -  pá 7. února 2014
Enderova hra – literární skvost na stříbrném plátně  -  so 7. prosince 2013
Gravitace  -  so 26. října 2013
John Williams bude skládat hudbu pro Star Wars epizodu VII  -  po 29. července 2013
Destiny ožívá!  -  út 9. dubna 2013
V Hollywoodu se hnuly ledy, Abrams bude režírovat nové Star Wars [UPDATE]  -  ne 27. ledna 2013
Star Wars: Epizoda 7 ... realita roku 2015  -  čt 1. listopadu 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG