Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kastrolcon 2012

čt 1. března 2012      autor: axiom      přečteno: 1440x      komentáře: 1

Příprava toustůRok se sešel s rokem a v sobotu 25. 2. 2012 se konal v Ostravě již třetí ročník Kastrolconu. Je to takový mladší bratříček letní Lutyňské mise, která se loni v létě uskutečnila již popáté. Obsah je podobný, setkání přátel s kladným vztahem ke Star Treku a k jídlu s trochou toho kulturního či poučného zpestření, forma je však odlišná. Kastrolcon je od počátku akcí soutěžní a jako takový vyžaduje domácí přípravu.

Když už nic jiného, tak je alespoň dobré popřemýšlet nad tím, co připravím a co na to budu potřebovat. Doporučuji také si onu krmi doma alespoň zkusmo připravit. Ale jak jsem napsal, Kastrolcon není jen o jídle. Vzdálenější účastníci se sjížděli již v pátek, někteří využili pohostinství Blanky v Dolní Lutyni, jiní zase našich kamarádu v Ostravě, kde také vyrazili za požitky nočního života (to jsem slyšel jen z druhé ruky). V sobotu program začínal tou poučnou částí, kterou letos představovala návštěva hasičského muzea v Ostravě-Přívoze. Je to objekt plný do červena zbarvené techniky, na kterou je možno většinou vylézt, sednout si do ní nebo jinak vyzkoušet. Někteří z nás se opravdu vyřádili. Poté následoval přesun do obchodního centra Futurum, kde bylo možno nakoupit poslední ingredience, popřípadě se naobědvat či jinak osvěžit.

Vítěz u porotyNo a pak už následovala vlastní akce s oním kastrólem v názvu. Útočištěm se nám stala škola praktického vyučování, kde Blanka učí, a byla to dobrá volba. Sešlo se 28 účastníků a tři děti a tato sestava by se do loňských prostor rozhodně nevešla. Takže 14 soutěžících se dalo do příprav, toustovače a topinkovače kvílely, pánve se žhavily a pomalu se začaly klubat soutěžní pokrmy. Tématem letošního roku byl totiž sám velký Toust (a jeho případné klony).

Soutěžící volili různé tvary, velikosti, chutě a příchutě, ale nakonec se všechny výtvory tomu toustu více či méně podobaly. To ostatně mohli za chvíli posoudit všichni ve výstavní místnosti, kde se tyto výtvory začaly shromažďovat. Když tam byly všechny, nastoupila porota, která určitě neměla lehkou práci. Po porotě jsme pak hodnotili my všichni ostatní.

Vítěz u publikaVýsledky se sečetly a podtrhly a byly nám prezentovány ve formě vyhlášení vítězů. Kupodivu letos měli velký úspěch nováčci, takže se určitě vyplnilo ono heslo "přijel jsem, viděl jsem a zvítězil jsem". Nebo to bylo nějak jinak? U poroty nejvíce zabodovala Kristinka se svou kreací Prsa sedmé z devíti. A publiku se nejvíce líbila (a chutnala) Koalice planet Honzy a Petry, která byla velmi promyšlená, také dosti pracná a především chuťově vyvážená. Po vyhlášení vítězů byly předány také dorty našim jubilantům (také pěkná tradice klubu Subspace) a nastala tak trochu volná zábava. Ta pomalu přerostla v odjezd vzdálenějších účastníků a přesun ostatních do Dolní Lutyně. Zde se pokračovalo určitě ještě dlouho.

V neděli byla tato gastronomická akce tradičně zakončena obědem v ostravské Pandě - jmenuje se už sice jinak, ale nevadí :-) - a odjezdem hostů z Prahy, Brna a tak podobně. Příští rok tedy na viděnou - a nováčci, máte šanci.

Další fotografie jsou třeba zde. Účastníci mohou dát případně odkazy na svá fota v komentářích.

admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: čt 1. března 2012
přečteno: 1440x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG