Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kronika rodu Bajor

út 27. března 2012      autor: Kyle      přečteno: 2463x      komentáře: 5

Planeta BajorNedalo mi to a musel jsem se s vámi podělit o jeden zážitek z mé práce. Mým malým spisovatelům jsem zadal jednoduchý úkol. Dostali každý pouze jedno heslo a podle něho si měli představit celou civilizaci. A jelikož mě Star Trek ovlivňuje celý život, proč nevyužít Star Trek i jako metodickou pomůcku. Tedy hesla, která jsem zadal byla: Talax, Bajor a Borg. Pro děcka slova naprosto neznámá Po dobrých zkušenostech z loňského roku jsem se těšil na další týden na výsledné povídky.

Po týdnu mi Viki přinesla povídku, která sice není přímo treková, ale velmi mě zaujalo, jak jen volba slova může ovlivnit fantazii. Viki je 11 let, ale její povídka mě velmi zaujala svým charakterem. Jsem zvědav, jestli i vás. Povídka je publikována se souhlasem autorky Viki:

Kronika rodu Bajor

Dusot koní  bylo slyšet míle daleko. Jean si povzdychl. Vzal si pistoli, meč, prostě všechno, co bude potřebovat. “Můžeme vyjet!” ozvalo se. Byl to Christian, Jeanův otec. “Otče, proč vyjíždíme tak  brzy?” otázal se Jean.

Otec na něj vrhl zlý pohled. “Copak si toho slyšel málo? Copak si myslíš, že je Rabitů málo? Copak si myslíš, že to bude vyrovnaný boj?”  Jean si povzdychl a vydal se ke stanu, kde bydlela jeho rodina. ”Jeane, neodjížděj.” zavzlykala jeho matka. “Matko, nezlob se na mě. Vyhrajeme to, uvidíš.” řekl a rozloučil se s dvěma sestrami a s ní.  Pak vyšel ze stanu a naposled pohlédl na rodnou vlast. Bylo mu jasné, že už ji asi nikdy neuvidí. Osedlal si svého koně a do kapsy si vzal obrázek své matky a celé rodiny. Pak se ozval zvuk lesního rohu. “Vyjíždíme!” křikl Edward a všichni se rozjeli. I já se rozjel. 

Jeli jsme rovnou do území Rabitů. Nepřátelští tvorové v pevných brněních nevypadali vůbec dobře. A pak se to stalo. Ukázala se jich strašná spousta a jeli přímo k  Jeanovi a  ostatním.  Jean vytasil jsem meč a začal se bránit. Viděl ty spousty mrtvých, ani je nemohl spočítat. Všude se ozýval řev. A pak se to stalo. Přiběhla Anna, Jeanova sestra. Začala bít všechno kolem sebe a když uviděla Jeana usmála se. Jenže za to zaplatila životem. Když se usmála, jeden z nepřátelských Rabitů ji sekl mečem do krku. Skácela se. “Anno!” křikl Jean a oči se mu zalily slzami. V tom se to stalo.  Rabit Jeanovi sekl do koně, který se bolestivě skácel spolu s Jeanem k zemi. A to byla Jeanova poslední chvíle. Uviděl nad sebou nepřátelského Rabita a než do něj sekl, stačil ze sebe vysoukat poslední slova: “Za Bajor!” a tím skončil Jeanův život. A tak dostala název naše planeta.  “Bajor”

 

Nejlepší na tom všem je to, že když jsme pak provedli konfrontaci se světem Star Treku, Viki si ode mě nechala donést něklolik dílů o Bajoranech. Třeba se mi povedlo položit základy nové generace trekkies. Kdo ví?

admirál Kyle
autor: Kyle
vydáno: út 27. března 2012
přečteno: 2463x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG