Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Shatner Weekend 2012: 1. část

so 12. května 2012      autor: William Kirk      přečteno: 4131x      komentáře: 0

SW2012 01Ve dnech 27. – 29. 4. 2012 jsem se zúčastnil akce se jménem „Shatner Weekend“. Během těchto dvou a půl dnů jsem se v rámci báječné skupiny fanoušků setkal s Williamem Shatnerem, pro mě jediným pravým kapitánem Kirkem, pokud jde o Star Trek. Navštívil jsem Hollywood, studio Paramount a Hollywood Charity Horse Show, charitativní akci, jejímž pořadatelem je již řadu let William Shatner s manželkou.

Před samotným setkáním, ke kterému došlo v pátek odpoledne, jsme se vydali navštívit Hollywoodské muzeum Max Factor. K vidění byla řada kostýmů a rekvizit z různých SW2012 05SW2012 06SW2012 02slavných filmů a  seriálů včetně sci – fi: kostýmy z Hvězdné brány, Hvězdných válek, Vetřelce, Planety opic (staré i nové) a nechyběl ani kostým startrekový – inženýrská uniforma z období TNG. Po prohlídce muzea jsme vyrazili na chodník slávy, kde jsme našli hvězdu Williama Shatnera a posádky TOSky. Vzhledem k tomu, že Amerika žila premiérou filmu Avengers, tak bylo možné se vyfotit např. s Iron Manem. Jinak se po ulici běžně vyskytovali vojáci z Hvězdných válek, případně se odněkud objevil Darth Vader.

Další zastávkou byla návštěva studia Paramount. Viděli jsme řadu známých míst, včetně obou bran neSW2012 03bo (dnes) parkoviště, na jehož místě se točila scéna s velrybami ve Star Treku IV. Jak mi sdělili moji kolegové, nákladový prostor klingonského dravce byl pak postaven v podzemních garážích. V rámci návštěvy Paramountu jsme shlédli nový chystaný dokument Williama Shatnera s názvem „Still kicking“. Jde o rozhovor Williama Shatnera s jeho hereckým kolegou, Christopherem Plummerem (generál Chang ze Star Trek VI: neobjevená země). SW2012 04Rozebrali spolu nejen počátky své kariéry, první setkání, ale i Star Trek – tuto část filmu již znáte, pokud jste viděli dokument „The Captains“. Tento dokument, rozhovor, byl naprosto dokonalý, zábavný od počátku do konce a patřičně jsme jej producentovi pochválili. Premiéru by měl mít během příštího roku. Po obědě v Paramountu a chvilce na nákup suvenýrů jsme zamířili do Los Angeles Equestrian Centre, kombinace velkého ranče, jízdárny a arény, kde nás očekával William Shatner....
Pokračování příště :-)

komodor William Kirk
autor: William Kirk
vydáno: so 12. května 2012
přečteno: 4131x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Shatner Weekend 2012: 2. část  -  po 21. května 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG