Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Modely ve Star Treku: Enterprise-D od AMT/ERTL

ne 3. června 2012      autor: VThor8      přečteno: 4996x      komentáře: 4

Model Enterprise D 1Je zde již spousta článků týkajících se modelů, ale díky firmám, které se k Star Trek tématu vracejí a i díky spousty obchodů jsou k dostání i u nás, jsem se rozhodl přispět trochu k tomuto tématu.  Také je to poděkování, protože i když jde zakoupit tento model u nás, díky stránce TREKKIES a lidem za tímhle webem, hlavně Bonsaj děkuji, mám tento model z Německa. Přeci jen jsou ceny někdy o dost vstřícnější než u nás.

Model Enterprise D 2Model Enterprise D jde sehnat od různých firem a v různém měřítku.  Já jsem se rozhodl pro model od AMT/ERTL v měřítku 1/1400. Výhodou je, že je tento model hodně velký a hlavní, že je průhledný. Což je pro osvětlení modelu ideální, nemusí se vrtat okénka atd. Sice menší nevýhodou je, když je použito silnějšího osvětlení, velmi dobře  prosvítá a je potřeba více než jednu vrstvu barvy. Části deflektoru, warp motorů jsou také průhledné a lze zakoupit průhlednou modrou i červenou barvu.

Model Enterprise D 3 K podsvícení modelu se sice dá přímo zakoupit připravená sada LED diod ze zahraničí, pohybuje se kolem 600 kč. Ale levnější a ani ne moc složité je vyrobit si osvětlení sám. Je potřeba jen LED dioda, nějaký odpor a drát. Zapojit to správně za sebou a připojit správný odpor. U dílu nabarvených průhlednou barvou je lepší použít LED diodu se stejnou barvou. Vypadá to lépe a bílé světlo dokáže prosvítit každou nedokonalost a špatně natřené místo průhlednou barvou. Pro poziční světla používám LED diody velikosti 1,8mm. Pro osvětlení vnitřního prostoru se dá použít LED dioda bílé barvy, nejlépe s větším vyzařovacím úhlem. Já jsem začal používat LED pásky, mají zabudovaný odpor již v sobě, nevyzařují moc tepla a jsou vždy tři diody buď 2,5 nebo 5 cm modulu a jsou velmi dobře svítivé. Jejich jedinou velkou nevýhodou je, že se špatně k nim připojují drátky, i to se dá ale překonat. K přilepení všech částí na osvětlení lze použít lepidlo určené přímo na plasty, které jde zakoupit kdekoliv. Nemyslím přímo lepidlo na modely, schne celkem dlouho a nedrží díly, které jsou více namáhány.

Model Enterprise D 4I když v návodu je pro tento model doporučeno použít barvičky od jedné značky, použil jsem barvičky od Revellu. Jsou podobné, ne-li stejné. Pro barvu celého modelu používám dvě barvičky smíchané v nějakém poměru. Ale to už je na každém jakou barvu k podobě zvolí. Pak už stačí jen polepit model přiloženými polepy, což je u toho to modelu fuška, protože jich bylo mnoho. Ale stojí to za to.

Model Enterprise D 5Takže pokud se chce někdo pustit do takového koníčku, tak to chce hodně trpělivosti (hlavně u manželky :-) ) a času. Mě tento model trval sestavit s přestávkami 3,5 měsíce.

Do budoucna již pracuji na dalších modelech, takže všem přeji mnoho zdaru s touhle zábavou.

viceadmirál VThor8
autor: VThor8
vydáno: ne 3. června 2012
přečteno: 4996x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Finální soundtrack k filmu Star Trek: Nemesis vyjde v lednu  -  po 16. prosince 2013
Star Trek Catan se dočká rozšíření  -  út 23. července 2013
Pořádná dávka nových suvenýrů  -  čt 18. července 2013
Nová kniha Star Trek: Hvězdná kartografie  -  po 8. července 2013
Trek Nation se dočká dvoudiskové speciální edice  -  út 18. června 2013
QMx chystá další startrekové repliky  -  st 22. května 2013
Earl Grey, horký!  -  po 13. května 2013
V čem půjdete na premiéru nového filmu?  -  pá 3. května 2013
Nechte si vyplatit Startrekový šek!  -  st 1. května 2013
Trekkies v pyžamu? Už doopravdy!  -  út 30. dubna 2013
La-La Land Records vydá kolekci soundtracků z Deep Space Nine  -  so 2. února 2013
Zahřejte se Star Trek šálou nebo čepicí  -  út 22. ledna 2013
Nové látky se startrekovými vzory  -  st 16. ledna 2013
Kalendář Ships of the line končí  -  po 7. ledna 2013
Zajímavé knižní novinky v příštím roce [VIDEO]  -  čt 22. listopadu 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG