Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Raketoplán Enterprise se vydal na poslední část cesty [UPDATE]

čt 7. června 2012      autor: omi      přečteno: 5512x      komentáře: 0

převoz raketoplánu EnterpriseVčera 6. června se s jednodenním zpožděním vydal raketoplán Enterprise na svou závěrečnou cestu do Intrepid Sea, Air & Space Musea. Na fotce můžete vidět jak naložen na nákladním člunu proplouvá kolem Sochy svobody v New Yorku. Po více jak dvouhodinové cestě dorazil raketoplán do svého cíle.

Muzeum je vlastně přístavní molo na Manhattanu v New Yorku, kde kotví letadlová loď USS Intrepid z 2. světové války na jejíž palubě by měl být raketoplán trvale vystaven. V muzeu je k vidění mnoho dalších zajímavostí, například ponorka USS Growler, konkord Britských Aerolinií G-BOAD, který v roce 1996 dosáhl rychlostního rekordu v osobní dopravě, nebo nadzvukový letoun Lockheed A-12.

Poškozené křídlo EnterpriseUPDATE: V neděli 3. června, kdy byl raketoplán převážen z Kennedyho mezinárodního letiště na dočasné stanoviště v Jersey City bylo lehce poškozeno jeho pravé křídlo o železniční most, kvůli náhlému poryvu větru. Naštěstí se jedná pouze o lehké odření (viz fotografie), které půjde snadno opravit. Zbytek cesty do Intrepid Sea, Air & Space Musea proběhl bez dalších incidentů.

Zdroj: http://collectspace.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 7. června 2012
přečteno: 5512x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG