Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Černobílý jazzový kocour

čt 21. června 2012      autor: Kyle      přečteno: 4335x      komentáře: 3

KocourNení to tak dlouho, co jsem zde uveřejnil krátkou povídku mé žákyně - Kronika rodu Bajor. A abyste se přesvědčili, že ani já nezahálím při literárně tvůrčích hodinách, přikládám svoji malou literární epizodku, kterou jsem vytvořil při jedné hodině, kdy téma literární tvorby bylo zadáno písní: "It's Only a Paper Moon". Nevím proč, ale nějak se mi do epizodky neustále vkrádal startrekový nádech. No posuďte sami:

Černobílý jazzový kocour

Vykračuji si uličkou, kterou zdobí staré kovové lampy. Mám dobrou náladu. Je krásný hvězdný večer a mně se chce tančit. Z nedaleké kavárny slyším JammSesion. Hudba mě unáší až ke hvězdám. Lidé se po mně otáčí a usmívají se. Nikdo se ale nevysmívá. Dobrá nálada se šíří jak vůně čerstvě uvařené kávy. A náhle se ocitám v době Vica Fontainea, Franka Sinatry a… ano, přímo proti mně jde samotná Ella Fitzgerald. Na chodník začínají dopadat kapky deště, tak krásně ťapkají a tlapkají, jako kroky černobílé kočky. A nebo kocoura? Je to kocour. Černobílý kocour tančící v dešti. Přesně tak vypadá, vím to, viděl jsem se totiž ve výloze se starožitnostmi.

Odkaz na povídku Kronika rodu Bajor

admirál Kyle
autor: Kyle
vydáno: čt 21. června 2012
přečteno: 4335x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG