Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Neobjevená země v kině

út 14. srpna 2012      autor: axiom      přečteno: 2226x      komentáře: 3

Vstupenka na filmBohumínské kino K3 se pomalu stává hlavním startrekovým kinem v Česku. V pátek 10. 8. 2012 zde proběhla opět projekce, po dvou předchozích ročnících, kdy byla promítána vždy dvojepizoda ze seriálu Star Trek: Nové generace, se letos podařilo Koraxovi zajistit práva přímo na startrekový film. Vybíralo se z filmů, které u nás oficiálně promítány nebyly a volba padla na ten v pořadí šestý, nazvaný Neobjevená země. Je to film, ve kterém se naposledy objevila celá posádka původní posádky Enterprise a zároveň také film, který přinesl něco do té doby nového – počátky sbližování Federace a Klingonské říše a s ním spojené rozbíjení bariér v mysli některých příslušníků obou těchto společenství.

Publikum v kiněProjekce byla původně plánována o čtrnáct dnů dříve, ale pak jsme se zamysleli a přesunuli ji do termínu Lutyňské mise tak, aby jí mohli být účastni i její startrekuchtiví návštěvníci. Kvůli návaznosti na dopravu z naší metropole a také z domovů nás vzdálenějších účastníků byla také posunuta do večerních hodin a získala tím parametry opravdového filmového představení. Milých platících návštěvníků se nakonec sešlo třicet a ta třicátá první (Xyll) alespoň stihla závěrečné titulky. Byla zřízena pokladna s pokladníkem i s povedenými lístky, zajištěna uvaděčka i fotograf. Prostě vše jak má být. Jen ty koberce nebyly červené, ale modré (jako celé kino).

Hromadné fotoÚderem devatenácté hodiny se nám od Koraxe dostalo malého úvodu a pak již vše začalo. Film všichni známe, není třeba nějak popisovat děj, ale na velkém plátně je to všechno jiné. Lodě jsou větší, hvězdy jasnější a klingonská krev krvavější. Detaily je možno si opravdu vychutnat. Nutno pochválit i samotné kino, loni avizovaný výkonnější projektor byl evidentně instalován a zhostil se projekce na výbornou. Ani jsme se nenadáli a film se v příjemném prostředí moderního a útulného kinosálu chýlil ke konci. Blížila se i dvacátá prvá hodina, do které jsme měli sál pronajatý, tak jsme  ještě rychle udělali společnou fotografii po promítání a prostory tohoto stánku kultury opustili. Venku se ještě chvíli diskutovalo, sdělovaly se divácké zážitky a postřehy. Myslím, že se účastníkům dle těchto ohlasů promítání líbilo a že si ho v kině užili. No a pak už jsme se rozešli. Někteří domů a jiní do Lutyně pokračovat v tamějším programu.

Na závěr bych chtěl za všechny účastníky a členy klubu poděkovat Koraxovi za zorganizování pěkného večera a za jeho nadšení, s kterým se do toho opět pustil. Letos to bylo trochu složitější s tím získáváním práv na promítání, ale vyšlo to. Takže pokud se něco takového povede třeba příští rok, určitě přijďte. Star Trek v kině stojí za to!

Za společné foto děkuji Wesleymu.

Zdroj: Subspace klub
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: út 14. srpna 2012
přečteno: 2226x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Související články:

Trekken XII už na konci měsíce (program k dispozici)  -  út 10. listopadu 2015
Devátý Trekken v Kopřivnici  -  po 10. prosince 2012
Neobjevená země v kině Bohumín 28. července  -  po 23. dubna 2012
Trekken 8 již klepe na dveře  -  čt 12. ledna 2012
Pragoffest se blíží a s ním i Trekken 8  -  pá 23. prosince 2011
Trekken 7 už za dva týdny (25. - 26. listopadu)  -  po 14. listopadu 2011
Program Trekkenu je online (25. – 26. listopadu)  -  út 11. října 2011
Trekken 7 letos 25. - 26. listopadu v Kopřivnici  -  po 19. září 2011
Dolní Lutyně L.P. 2011  -  čt 18. srpna 2011
Nová Generace už za měsíc v kině Bohumín  -  út 26. dubna 2011
Nová generace v kině Bohumín  -  út 22. února 2011
Trekken 6 na Pragofestu 2011  -  st 15. prosince 2010
Jaký byl Trekken 5?  -  st 1. prosince 2010
Star Trek na Koprconu podroben výslechu  -  so 27. listopadu 2010
Lutyňská mise klubu Subspace  -  po 23. srpna 2010

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG