Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nové knihy z nakladatelství Laser-books

út 4. září 2012      autor: Kyle      přečteno: 2627x      komentáře: 4

V edičLaser-booksním plánu nakladatelství Laser-books se objevily další dvě knihy  z prostředí Star Treku, dle mého názoru dlouho očekávané. Jedná se o druhý díl z edice Star Trek: David R. George III: Spock - Oheň i růže a o první knihu z nové edice Star Trek: Enterprise: Andy Mangels a Michael A. Martin: Kobayashi Maru.

Oheň i růžeSpock - Oheň i růže
(Spock: The Fire and the Rose, 2006)
autor: David R. George III
Vyjde jako druhá kniha z řady Původní Star Trek.
překlad Ladislav Jelínek, obálka John Picacio,
brožovaná
400 stran

V jediném okamžiku... se životy trojice mužů navždy změní. Ve zlomku vteřiny, kdy zároveň cosi získají a ztratí, zničí svět, aby ho v zápětí opět stvořili. Mnohé už se stalo dřív, mnohé se ještě stane, nic ale neovlivní jejich životy tolik jako ona chvíle na pokraji věčnosti. V jediném okamžiku... musí Spock, Vulkánec ztracený v čase, přihlížet tomu, jak nejlepší přítel nechá na jeho radu zahynout svou životní lásku, což zajistí, že dějiny Země zůstanou beze změny. Když sám Spock za jiných okolností úmyslně změní historii, neúprosné požadavky logiky ho nutí hledat způsob, jak se vypořádat s výsledným rozporem. V jediném okamžiku... který se mu stále znovu vrací, zachránil Spock dějiny na úkor štěstí svého přítele, Jima Kirka. Teprve Kirkova smrt Spocka přiměje přehodnotit samotné základní kameny svého dosavadního života. Aby se dokázal vzepřít pocitu ztráty a výčitkám svědomí, hledá řešení tam, kde už jednou selhal: v úplném ovládnutí vlastních emocí. Ani dokonalá geometrie naprosté logiky však Spocka neušetří nových ztrát a nové nutnosti čelit nevyhnutelnému utrpení, se kterým se nikdy nedokázal sžít. Kruh se uzavírá.

Tato kniha volně navazuje na díl: McCoy - Odkud přicházejí stíny

Enterprise Kobayashi Maru Kobayashi Maru
(Kobayashi Maru, 2008)
autoři: Andy Mangels a Michael A. Martin
Vyjde jako první kniha z řady Star Trek: Enterprise.
překlad Jakub Jungmann, obálka Stephan Martiniére
brožovaná
496 stran

Nezbytností pro trvalou existenci rodící se Koalice planet je ochrana nákladních lodí. Kapitánům Hvězdné flotily Spojené Země byla nařízena povinnost střežení mezihvězdného prostoru, což znamenalo více než volat do temného vesmíru "Kdo je tam?". Kapitán Jonathan Archer z hvězdné lodi Enterprise překypuje pocitem marnosti a láme si hlavu, jestli někdo může vědět to, co ví on. Tajemné, do sebe uzavřené, militaristické společnosti byly přesvědčeny, že jejich přežití visí na vlásku. Sousedy vidí jako hrozbu své vlastní existence. – Sparťané ze starověkého Řecka, Rusové z bývalého Sovětského svazu, Korejci za vlády Kim Il-sunga – A mají jediný cíl: Získat definitivní moc, nehledě na cenu. Málo známí a nikdy nespatření Romulané, jak se zdá, žili podle těchto zásad. Kapitán si uvědomuje, že pouto signatářů Aliační charty je křehké a pravděpodobně se přetrhne, jestliže se dostane pod tlak. On však ví, že Romulané jsou chytří protivníci, a je přesvědčen, že za útoky na nákladní lodě stojí právě oni. Bude li požádán, nemůže Archer, bez ohrožení života svých přátel, předložit žádný důkaz. Vůči komu má být loajální: svým přátelům, své domovině, Koalici? Ať si vybere jakkoli, vždy je tu riziko, že ztratí vše. Jaké je řešení pro scénář, ve kterém se nedá vyhrát?

Takže myslím, že se je na co těšit, já osobně jsem zvědavý na novou edici jak se ji zhostili. Vše si budete moct obědnat přímo v nakladatelství a pro majitele čtenářských kont je tam opět pěkná sleva. Já už se nemohu dočkat až vyjdou. A jak vy se těšíte na nové knihy? Nebo to bude již vánoční dárek?

Anotace knih převzaty z www.laser-books.cz

Zdroj: laser-books.cz
admirál Kyle
autor: Kyle
vydáno: út 4. září 2012
přečteno: 2627x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG