Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Trek Nation [VIDEO]

pá 21. září 2012      autor: omi      přečteno: 3221x      délka: 2 min      komentáře: 3

Trek Nation na DVDDokumentů o fenoménu Star Trek je mnoho. Přesto přibývají další, protože jejich autoři mají pocit, že stále mají co říct. A u Trek Nation byl tento pocit rozhodně správný. I když prvotní motivací k tvorbě tohoto dokumentu bylo pravděpodobně něco úplně jiného. Autor tohoto dokumentu - Rod Roddebnerry, syn tvůrce Star Treku Gene Roddenberryho - se snažil zjistit více informací o svém otci a jeho celoživotním odkazu. A já doufám, že se mu jeho cíle podařilo dosáhnout a zjistil, co jeho otec dokázal vytvořit.

Roddenberryovi na conuGene Roddenberry zemřel v roce 1991, kdy bylo Rodovi 17 let a o Star Trek se vůbec nezajímal. Vlastně byl spíše fanouškem Star Wars. V té době se snažil poprat se svou pubertou a měl úplně jiné starosti. Nyní jako dospělý muž však začal hledat odpovědi na některé otázky ohledně svého otce. Bohužel se již jeho samotného zeptat nemohl, ale mohl se zeptat svých příbuzných, lidí, kteří s Genem spolupracovali, a nakonec i samotných fanoušků, kterým Star Trek nějakým způsobem změnil život.

Leonar Nimoy a Gene RoddenberryRod strávil tvorbou dokumentu opravdu dlouhou dobu. Provedl rozhovory s více než dvěmi desítkami opravdu zajímavých lidí, kteří Gene Roddenberryho znali. Odkrývá příjemné vzpomínky, ale i ty nepříjemné. Ukazuje, že přestože někteří uctívají jeho otce jako boha, byl pouhým člověkem se svými chybami. Spolu s příběhem svých rodičů a svého vypráví příběh samotného Star Treku, jeho vzniku, jeho vrcholů i pádů. Samozřejmě se dozvíme i spoustu nových a zajímavých informací. Víte například, proč má Rick Berman ve své pracovně bustu Gene Roddenberryho se zavázanýma očima?

Rod RoddenberryOproti jiným dokumentům je tento opravdu jiný. Lidský. Nesnaží se zjišťovat důvody, proč jsou trekkies, jací jsou, nebo je ukazovat jako zajímavé figurky, převlékajících se do barevných kostýmů. Spíše odkrývá příběh jednoho člověka, jeho rodiny a odkazu, který si našel svou vlastní cestu.

Odkazy

Pokud Vás Star Trek zajímá, mohu Vám tento dokument jedině doporučit. Bohužel je zatím pouze v originále, tedy angličtině. Jelikož je DVD prodáváno pouze v regionu 1, nejjednodušším způsobem je zakoupit jej online. Je ke stažení, nebo pronajmutí v HD i standardním rozlišení na iTunes, nebo na Amazonu.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 21. září 2012
přečteno: 3221x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG