Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Hvězdný inženýr pod hvězdnou oblohou - reportáž

po 22. října 2012      autor: Praotec trekkie      přečteno: 3147x      komentáře: 5

Connor TrinneerNávštěvy startrekových herců si díky nezdolnému úsilí obětavých organizátorů u nás získaly už svou tradici a jejich obliba rozhodně neutuchá. Nejinak tomu bylo i v případě návštěvy nejnovějšího z nich (a v tomto případě i z nejnovějšího startrekového seriálu) – představitele šéfinženýra Charlese “Tripa“ Tuckera III ze seriálu Star Trek Enterprise, Connora Trinneera, který je ovšem znám i fanouškům Hvězdné brány jako wraith Michael (dočasně předělaný na člověka s vymazanou pamětí) ze seriálu Stargate Atlantis.  Po roce od návštěvy představitelky kapitána Janewayové se FAN BASE ve spolupráci s FKM-Events a klubem CZ Kontinuum opět podařilo zajistit příjezd herce ze Star Treku do Prahy a samozřejmě i setkání s fanoušky. To proběhlo v sobotu 22. září 2012 v prostorách snad nejvíce stvořených pro akci takového druhu – ve velké kopuli pražského Planetária ve Stromovce.

Connor TrinneerV budově Planetária je toho i ve foyer k vidění opravdu hodně, takže se návštěvníci při čekání na zahájení celé akce rozhodě nenudili (na jedné stěně byla mezi ostatními promítanými exponáty dokonce vidět jedna z lodí ze startrekového univerza!) a samozřejmě fungoval i stánek FAN BASE, kde jsme si opět mohli dokoupit některé z dosud chybějících propriet. Když jsme byli vyzváni k výstupu do sálu s kopulí a prošli instalovanými turnikety, zahájila celé setkání Silvie “Draky“ Šustrová, která nás všechny přivítala a zároveň omluvila neúčast Tripova dabéra Filipa Jančíka, který se pro naléhavé povinnosti bohužel oproti původnímu očekávání nemohl setkání zúčastnit. A pak už nastoupil tolik očekávaný host – na pódiu hned vedle projektoru Cosmoramy se objevil Connor Trinneer. Zazněla znělka seriálu Star Trek Enterprise (přitom se promítala hvězdná obloha, což zřejmě na Connora udělalo opravdu dojem) a pak už po kratičkém úvodu mohli účastníci setkání klást herci připravené i improvizované otázky. Host byl samozřejmě informován i o tehdejší situaci s částečnou prohibicí na prodej alkoholu a vyjádřil nám svou účast.

Connor TrinneerConnor původně ani nechtěl být hercem, i když Star Trek jako takový samozřejmě znal, zajímal ho spíše sport, ale jednou se kvůli dívce přihlásil na roli ve školní divadelní hře a poté v herecké kariéře pokračoval. Postava šéfinženýra se mu líbila, i když nejprve myslel, že bude mít maximálně podobný význam jako Scotty v původní posádce kapitána Kirka. Záhy zjistil, že je jedním z “velké trojky“, což ale znamenalo učit se mnohem větší množství textu. Do své postavy ovšem i vložil něco ze sebe, nehrál výlučně jen podle scénáře, takže mu scénáristé začali psát roli více “na míru“. Nebylo to ovšem vždy lehké – velkým problémem byly technobláboly, které mu příliš nešly, takže mu jednou Dominic Keating (představitel Malcolma Reeda)  napsal hlášku na papír a přilepil ji přímo na konzoli.

Connor TrinneerPři téměř obligátním dotazu na “veselou historku z natáčení“ vyprávěl, jak všichni předvedli na můstku text písničky, kterou představitel kapitána Archera Scott Bakula nazpíval v reklamě na limonádu. Se Scottem Bakulou měl ještě další “zajímavý“ zážitek z natáčení v poušti, kdy si Connor lehl ve vykopané díře prozíravě na břicho, kdežto Bakula na záda a pak si nejméně hodinu vysypával z nosu písek.

Proti smrti své postavy Connor ani příliš neprotestoval – měl pocit, že Trip už řekl vše, co bylo potřeba, takže byl s vyzněním seriálu celkem spokojen. Je mu sice známo, že v navazující knižní sérii bylo vše vysvětleno poněkud jinak a příběh Tripa pokračuje dál, sám ji ale nesleduje.

Samozřejmě padly dotazy na jeho vztah k představitelce Vulkánky T‘Pol Jolene Blalock včetně natáčení intimních scén. Zprvu si s ní příliš nerozuměl, ale časem se spřátelili. Zajímavostí bylo, že pro nalezení a vyzkoušení optimálního gelu při natáčení dekontaminace v pilotu seriálu najalo studio dokonce pornoherce, a i ve scéně, kde se Trip s Vulkánskou intimně sblíží, byla zezadu ve skutečnosti vidět svlečená jiná herečka (Connorovi se ani příliš nelíbila) – Jolene prostě něco takového natáčet odmítla.

Connor TrinneerConnor samozřejmě nezapomněl ani na roli Michaela ze Stargate Atlantis. Tu si oproti té startrekové vybral sám, i když si původně chtěl od sci-fi odpočinout. Naštěstí se rozhodl jinak a v roli jednoho z padouchů série si rozhodně získal úspěch. Zmínil se i o svých ostatních rolích – byly spíše epizodické a především ve většině z nic umíral, takže se stal skoro “specialistou“ na umírání na place. Rád by si někdy zahrál i shakespearovské role, třeba Richarda III. nebo Hamleta. Rozhodně by ale nechtěl hrát postavy, které by ubližovaly dětem.

Connor TrinneerNakonec vyměřený čas uplynul a i Connor si potřeboval odpočinout. Přestávky ale využil velmi aktivně, když ho ve foyer Planetária zaujalo vozítko simulující jízdu na Marsu a náš host si je vyzkoušel  za potlesku davu přihlížejících fanoušků.  Bylo vidět, že se hostu budova i její vybavení líbí, což se projevilo i na jeho dobré náladě při následujícím společném focení a autogramiádě fotografií, které probíhaly naprosto hladce a rychle. Nakonec se dostalo na všechny a kdo měl zájem, mohl se zúčastnit další fáze programu – posezení v nedaleké hospůdce “Vozovna“ přímo ve Stromovce. Prostředí bylo příjemné, pohoštění výborné a když se dostavily zástupkyně FAN BASE (Connor si po celé akci odešel odpočinout), přivítalo je osazenstvo zaslouženým potleskem. Sezení se protáhlo až do nočních hodin a nálada byla skutečně skvělá, takže až zavírací hodina podniku nás přiměla prostor Stromovky opustit a postupně se vydat k domovu

Akce se vydařila opravdu na výbornou a doplňuje řadu zdařilých setkání českých fanoušků s herci ze Star Treku, která se už stala téměř tradiční. Nesmíme ale zapomínat, že bez obětavé práce a úsilí organizátorů, především FAN BASE, FKM-Events a vedení klubu CZ Kontinuum, bychom měli možnost klást otázky zahraničním hercům přímo u nás jen velmi těžko. Velice proto děkuji (určitě jménem každého z návštěvníků) všem, kteří toto milé setkání umožnili nebo k němu jakkoli přispěli, a už se předem těšíme na některé z dalších setkání, kterého se určitě v brzké době dočkáme.

 

CZ Kontinuum Star Trek fan klubČlánek ze svého webu poskytl se svolením autora CZ Kontinuum Star Trek fan klub

Zdroj: www.kontinuum.cz/klub/setkani_20120922.php
komodor Praotec trekkie
autor: Praotec trekkie
vydáno: po 22. října 2012
přečteno: 3147x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG