Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Reportáž - Oslava 25. výročí ST:TNG

čt 25. října 2012      autor: Praotec trekkie      přečteno: 1849x      komentáře: 2

Kladenská rozhledna na Kožově hořeZdá se to těžko uvěřitelné, ale od zahájení vysílání druhého (a možná nejzdařilejšího) ze všech startrekových seriálu “Star Trek: Nová generace“ uplynulo v tomto roce už čtvrt století. Takové výročí bylo samozřejmě třeba náležitě oslavit, o což se tentokrát postaral klub Trekkies:TNG ve spolupráci s klubem CZ Kontinuum. Zvláštní setkání k této příležitosti proběhlo v sobotu 6. října 2012 na Kladně a zúčastnila ho se řada členů a fanoušků našeho oblíbeného seriálu.

Trekkies putující…Do Kladna jsme dorazili vlakem, který vyjížděl z rekonstruovaného Masarykova nádraží. Po příjezdu na místo se k nám přidali Dark s Linou jako místní i další, kteří dorazili svými auty. Pak jsme se už vydali pěšky na nedaleký vrch Kožova hora s vlastní rozhlednou. Cesta ani nebyla příliš namáhavá (doprovázela nás i Marghovic Karolínka na koloběžce a náramně si cestu užívala) a brzy jsme byli u rozhledny. Trochu jsme se zatočili na schodech a záhy jsme už byli nahoře. Prohlíželi jsme si krajinu a Lina s Darkem doplnili pár zajímavostí. Dozvěděli jsme se například, že se místní ovzduší po zavření Poldi Kladno znatelně pročistilo, i když se samozřejmě objevily jiné problémy. A než jsme sešli dolů, odlovila Hypo v prostorách rozhledny i místní kešku. Po sestupu jsme se občerstvili místními nápoji, společně se před rozhlednou vyfotili a vydali se zpět místním lesoparkem (tentokrát jinou trasou) zpět do města, kde jsme už měli rezervovaný salonek i oběd v místní restauraci Rock’N‘Roll.

Trekkies lanující…Během oběda došlo i na Star Trek a Novou generaci jako takovou – omi jako jeden z hlavních organizátorů vyhlásil možnost zažádat si o zvláštní odznáček spojený s účastí na tomto setkání. Získat druhý odznáček už bylo ovšem o něco těžší, protože k jeho získání bylo třeba po paměti (bez použití mobilů a Internetu!) vypsat názvy aspoň 25 odznáčků, na jejichž grafickém zpodobnění byla jakýmkoli způsobem vyobrazena věc, postava, či cokoli dalšího právě z Nové generace. A to už zdaleka tak jednoduché nebylo.

Trekkies oslavující…Po dobrém obědě jsme se vydali na další část programu – návštěvu místního lanového centra ve sportovním parku Sletiště. Většina účastníků využila možnost vyzkoušet si některou z tras, rozdělených podle druhu překážek i obtížnosti. A my ostatní jsme zkusili zahrát si v místním minigolfu – bohužel jsme zjistili, že má pouze letní provoz do konce září a zmeškali jsme jej doslova o několik dnů. Využili jsme tedy volného času k házení létajícího disku frisbee, dalšího občerstvení a povídání a někteří zkusili i místní houpačky. Nakonec skončil čas vyhrazený pro lanové centrum a všichni jsme se vydali zpět k nádraží, někdo předem autem, my ostatní pěšky. Bez problémů jsme zpáteční vlak do Prahy stihli a po návratu do Prahy ještě zašli do již osvědčené pizzerie Al Capone na Poříčí, kde opět došlo na oblíbené “podílování“ pizzy (já si dal ovšem jakousi salátovou směs z ryb, označenou jako tatarák). A pak jsme se už vydali k domovu, případně na další jiné akce.

Trekkies přihlížející…Setkání nám všem opět dalo možnost potkat se a popívat si s kamarády tentokrát v novém prostředí, zasportovat si nebo se jen tak projít a zároveň nám připomnělo výročí jedné ze stěžejních sérií našeho oblíbeného seriálu. Děkuji představitelům obou klubů za organizaci, všem, kdo přijeli, za účast i příjemnou atmosféru – a na shledanou na dalším klubovém setkání u tradičního pouštění draků.

Trekkies pózující…

 

CZ Kontinuum Star Trek fan klubČlánek ze svého webu poskytl se svolením autora CZ Kontinuum Star Trek fan klub

Zdroj: www.kontinuum.cz/klub/setkani_20121006.php
komodor Praotec trekkie
autor: Praotec trekkie
vydáno: čt 25. října 2012
přečteno: 1849x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG