Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: The Next Generation 365

st 7. listopadu 2012      autor: axiom      přečteno: 3748x      komentáře: 3

ST TNG 365První říjnový den tohoto roku  vyšla v USA kniha s názvem uvedeným v záhlaví. Její vydání bylo naplánováno již v roce 2011 k letošnímu dvacátému pátému výročí tohoto seriálu, vyšla však až nyní. Autoři Paula M. Block a Terry J. Erdman vytvořili v knize 365 kapitol (možná na každý den v roce jednu), ve kterých se věnují mimo všech epizod seriálu také jeho významným postavám, událostem a dalším skutečnostem. Vše je doplněno perfektními, mnohdy neznámými fotografiemi.

Picard jde domůPodobná kniha vyšla již dříve a byla věnována seriálu Star Trek: TOS. Po jejím úspěchu bylo rozhodnuto i o vydání knihy věnované Nové generaci. Autorská dvojice využila svých kontaktů k získání neznámých nebo méně známých fotografií, ať již přímo z prací ve studiu nebo z marketingových ateliérů. Bylo údajně velmi těžké oddělit v záplavě materiálu tyto nové a neotřelé záběry od těch notoricky známých. V naději na nalezení něčeho nového se Paula M. Block například zaměřila na černobílé fotografie. Ty byly během prací také pořizovány, ale  nebyly majiteli licence příliš preferovány a proto se mezi nimi našlo mnoho vzácných záběrů ze zákulisí,  stejně jako dřívějších verzí kostýmů a účesů,  posádky při improvizacích, při čtených zkouškách nebo při zkouškách bez kostýmů.

Troi jako dortPři pátrání oslovili autoři desítky lidí, kteří byli účastni na tvorbě seriálu, a u nich nacházeli mimo osobních fotografií také skicy nebo storyboardy. Společnost MEL také poskytla spoustu materiálů a záběrů týkajících se tvorby rekvizit nebo jejich konečných podob. Použitý materiál obsahuje také několik fotografií, které se objevily v aukčních katalozích Christie v roce 2006 na aukci „40 Years of Star Trek: The Collection“ a také obrázky z osobních sbírek například Michaela a Denise Okudových, Richarda Jamese a dalších.

Na rozdíl od předchozí zmíněné knihy jsou zde však údajně pouze dva snímky s vysokým rozlišením z letošní remasterované série.

Kniha se mně dostala v těchto dnech do rukou a velmi příjemně mne překvapila svým provedením, grafickým zpracováním, použitými novými záběry a v neposlední řadě i cenou.

Dvojice

Zdroj: Trektoday.com
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: st 7. listopadu 2012
přečteno: 3748x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Závod (The Chase)  -  čt 2. dubna 2020
Retro: Šíp času (Time's Arrow)  -  čt 20. února 2020
Retro: Já, Borg (I Borg)  -  čt 19. dubna 2018
Chcete si zahrát těžce návykovou hru ze Star Treku? Máte možnost! [VIDEO]  -  po 20. listopadu 2017
Retro: To nejlepší z obou světů  -  čt 9. listopadu 2017
TNG30: nové interview s Brannonem Bragou, část 1.  -  ne 15. října 2017
Zazpívejte si s TNG30  -  ne 1. října 2017
Retro: Tvé vlastní já (Thine Own Self)  -  čt 29. října 2015
Retro: Potomek (The Offspring)  -  čt 15. října 2015
Retro: Kam se dosud nikdo nevydal  -  čt 14. května 2015
Retro: Stav mysli  -  čt 1. ledna 2015
Retro: Půl života  -  čt 11. září 2014
Finále Nové generace na blu-ray [VIDEO]  -  čt 4. září 2014
Star Trek: Nová generace na Fandovi  -  čt 31. července 2014
Retro: Pegasus (The Pegasus)  -  čt 5. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG