Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Na Vulkánu by chtěl žít každý

čt 15. listopadu 2012      autor: axiom      přečteno: 4297x      komentáře: 6

Vulcan EnterpriseTouto parafrází výroku z jedné z Cimrmanových her bych chtěl uvést článek o tom, jak lze využít startrekových reálií třeba pro rozvoj malého prérijního městečka v jižní Kanadě. Pravda, každé město nemá to štěstí, aby se nazývalo jako jedna z nejznámějších planet ze Star Treku, ale jen to samotné by určitě nestačilo.

Welcome to VulcanV uplynulých zhruba 25 letech bylo město Vulkán v kanadské jižní Albertě spjato se Star Trekem jako s domovem komandéra Spocka a spoléhalo se, že to na přilákání turistů stačí. V poslední době však představitelé města přiznávají, že je to málo  a že město stagnuje, stejně jako jiná podobná malá sídla. Myslí si, že potřebují něco, co je posune dopředu. Tímto posunem se má stát vytvoření nového obrazu města, které by chtělo do budoucna stavět tématicky na světě Star Treku. A konečným cílem tohoto plánu je, aby se Vulkán stal technologicky nejvíce pokročilým venkovským městem v Kanadě.

Vulkán a Enterprise"Star Trek by měl být tím, co přinese zdejším lidem nové technologie a doufáme, že tím přiměje lidi, aby zde zůstali," vysvětluje Leslie Warren, zástupce vulkánské Business Development Society. Město plánuje provést řadu vylepšení, včetně modernizace svého turistické centra, revitalizace středu města a vybudování supermoderního konferenčního střediska.

Místní podnikatelé se shodují na tom, že tato idea se úspěšně rozbíhá a jsou vděční za to, že značka Star Trek se zde stává synonymem pohybu města vpřed. Pomáhá zde zachovat průmysl i podnikání a tím udržet mladé lidi ve Vulkánu. Město v současnosti hledá soukromé investory, kteří mají zájem rozvíjet tyto aktivity ve Vulkánu i pro další generaci. 

Zdroj: CBC News
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: čt 15. listopadu 2012
přečteno: 4297x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Budova ve tvaru Enterprise [VIDEO]  -  čt 21. května 2015
IXS Enterprise  -  pá 13. června 2014
Univerzální překladač je skoro zde [VIDEO]  -  út 3. června 2014
Následnice Deep Space 9  -  st 20. listopadu 2013
Takeiův pohled [VIDEO]  -  po 21. října 2013
USS Enterprise vypluje v roce 2025  -  po 17. června 2013
Hurá, replikátor! Nebo 3D tiskárna?  -  st 22. května 2013
Bing překládá klingonštinu  -  st 15. května 2013
Do temnoty s "novou" technologii [VIDEO]  -  po 13. května 2013
První vlečný paprsek realitou  -  pá 8. února 2013
Star Trek technologie - realita a co by realitou mohlo být  -  po 14. ledna 2013
Holografické simulátory  -  út 6. listopadu 2012
Warpový pohon skutečností? [VIDEO]  -  út 18. září 2012
Google chce počítač ze Star Treku  -  pá 10. srpna 2012
Raketoplán Discovery vyráží na svůj poslední let - do muzea  -  st 18. dubna 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG