Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Báječný Trekken na Koprconu 2012

čt 6. prosince 2012      autor: Bedraz      přečteno: 4135x      komentáře: 2

Koprconová placka pobaví.Poslední listopadový víkend se mohli fanoušci scifi, fantasy či počítačových her tradičně vypravit do Kopřivnice na Moravě, kde se letos konal již desátý ročník Koprconu. Akce, která začínala převážně jako setkání příznivců Star Wars, má již několik let i svou startrekovou linii, která se letos pod značkou Trekkenu organizovaného ostravským fanklubem opět vydařila.

Pár důvodů... Proč nesnáším Star TrekLinii, jejíž hlavní těžiště bylo v sobotním programu, zahajovala v ten den Koraxova přednáška 25 LET NOVÉ GENERACE - PROČ JE POŘÁD DOBRÁ. Bohužel jsme dorazili trochu později, ale i posledních dvacet minut nás zaujalo a pobavilo. Následovala přednáška PROČ NESNÁŠÍM STAR TREK, která již svým názvem vzbuzovala patřičnou kontroverzi. Ale ano, opravdu jsme se dozvěděli, proč přednášející nemá rád Star Trek - přičemž každý si mohl přebrat, nakolik se nechá prezentací vytočit, nebo pobavit. :-)

Já osobně jsem však byla v půlce rozčilena zjištěním, že jsem doma zapomněla USB klíčenku se svojí přednáškou. To vedlo k prověření funkčnosti místní WiFi, schopností mé maminky zipovat a ukládat na internetu větší soubory a ochoty hlavního koordinátora linie Koraxe půjčit svůj notebook. :-) Vše naštěstí klaplo na jedničku.

Výtvarné workshopy Koprconu - vždy povedené výtvory.Odpor je marný... i když vás provází Síla! :)Během dopoledne jsme stihli navštívit i výtvarný workshop v přízemí školy. Opět mohu pouze zopakovat, že kdo nebyl na Koprconu na žádném výtvarném workshopu či happeningu, jako by v Kopřivnici ani nebyl. :-) Letos, protože se slavilo výročí, se nejen objevila nově tvorba maňasků, takzvaných KoprNožek, nýbrž se zopakovaly i některé z nejúspěšnějších nápadů z minulosti - zdobení Star Wars perníčků a malovaní na sádrové odlitky R2D2. Droida jsme se v našem skromném výtvoru pokusili předhodit Borgům. Odpor byl marný! :-)

Následoval oběd v místní pizzerii, kde hned u vedlejšího stolu seděla celá letka pilotu X-Wingů - kostýmy Star Wars jsou prostě v Kopřivnici na každém rohu. :)

Jak bylo na návštěvě u Kate...Po obědě zahajovalo program hodinové povídání v podání Invi a Alka, maximálně vtipné a zábavné, pod titulem VEČEŘE U KATE MULGREW V NYC. Název je všeříkající - ano, jednalo se o popis výletu fanoušků, kteří vydražili večeři s Kate "Janeway" Mulgrew při její návštěvě Prahy. Velmi úzce s tématem souvisela i další hodinovka ST V LONDÝNĚ, kam se fanoušci vypravili vlastně také jen kvůli lásce ke Kate... a při té příležitosti potkali z okruhu Star Trek herců na koho si jen vzpomněli. ;) 

Mezi tyto dvě hodinovky se "vloudila" Arwethova prezentace o Borzích. Ukázala, že se společenstvem není žádná sranda. Naopak hodně legrace si šlo užít na Koraxově OMG TNG (Oh My Good TNG). Tolik vtipných TNG videí jsem nikdy neviděla, budu muset více ždímat youtube. :)

V podvečer nastal čas i na můj příspěvek k programu - TNG V NEJVĚTŠÍM DETAILU - ENTERPRISE 1701-FULL HD. Ano, jsem absolutně fascinována pro blu-ray remasterovanou Novou generací, která vypadá jako úplně nový seriál. A přináší s sebou navíc i moc pěkný příběh o samotném remasterování série z původních filmových negativů.

4 odvážní do PosádečkyVečerní program Trekkenu pro nás uzavírala ST POSÁDEČKA.Posádečka a zmatená Guinan-Margh Kdo zná televizní Partičku, zná princip - kdo to ale nikdy neviděl v ST podaní Johansona, Margha, Peleka a Foxe, nemůže být dostatečně vzdělán. :-D Gratuluji také hercům ke skvělému využití skromných rekvizit - kdo by byl řekl, že polštár na hlavě a zástěra kolem pasu perfektně vystihnou Guinan? :)

Není nad procvičení mozku u deskovek :)Před odjezdem z Koprconu jsme stačili ještě tradičně navštívit místní hernu s deskovkami a pak "zběhli" ke Star Wars - nové vydání Star Wars Angry Birds má prostě své kouzlo. :)

Nemohu bohužel již nic napsat o galavečeru - tři ze čtyř členů naší vozové posádky byli o půl desáté večer už zralí do postele, naštěstí však ne řidič. :) Tak jsme se naložili do auta a vydali zpět k domovu. Pokud to však bude možné, příští rok budeme zpátky!

 

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: čt 6. prosince 2012
přečteno: 4135x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně  -  út 9. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG