Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Umírající fanoušek si přeje vidět "Star Trek Into Darkness"

po 31. prosince 2012      autor: sarao      přečteno: 4066x      komentáře: 3

Star TrekDnes se dělíme o smutný příběh fanouška Star Treku, který má však dojemný stříbrný konec. Na štědrý den jeho rodinný přítel přidal  příspěvek na server Reddit informující o posledním přání tohoto celoživotního fanouška - vidět film Star Trek Into Darkness. A  tato zpráva  se nakonec dostala k odpovědným místům a vypadá to, že by se mohlo fanouškovi jeho přání splnit.

Začátkem tohoto měsíce se  čtyřicetijednaletý fanoušek z New Yorku, který trpí smrtelnou rakovinou,  snažil spatřit devitiminutový prolog Star Trek Into Darkness, ale bohužel IMAX kino, do kterého šel, jej nedávalo. Druhý pokus zmařila cesta do nemocnice, kde mu řekli, že mu zbývá méně než dva měsíce života. Tím, že Star Trek Into Darkness bude uveden v kinech až za pět měsíců,  vznikla na Štědrý den tato výzva na serveru Reddit "Please come to the rescue of a Star Trek fan."

Nakonec  se tato zpráva dostala do pozornosti společností Paramount a Bad Robot. Zatímco zdravotní stav onoho fanouška je všemi stranami brán jako soukromá záležitost a nebude žádné oficiální oznámení týkající se ho, pro TrekMovie potvrdili, že se spojili s rodinou a pracují na tom, jak umožnit tomuto fanouškovi shlédnutí filmu. Samozřejmě samotný film není dosud v kompletní podobě. Například nedávno skladatel Michael Giacchino potvrdil, že není připravena žádná hudba nad rámec toho, co bylo potřeba pro devitiminutovou ukázku. Nicméně,  podle TrekMovie by mělo pro umírajícího fanouška proběhnout promítání nějaký druh "hrubé formy" filmu.

Je dojemné, že tvůrčí tým tohoto filmu vyvíjí takové usílí kvůli jednomu fanouškovi, zejména s ohledem na vysokou úroveň utajení celého projektu. TrekMovie oceňuje JJ Abramse a lidi v Paramountu a Bad Robot za jejich úsilí splnit toto přání.

I když je to mimořádné, nemělo by být úplně tak překvapivé, že by se fanouškovo poslední přání splněnilo. Někteří čtenáři si možná vzpomenou, že před čtyřmi lety režisér JJ Abrams poznal profesora Randy Pausche, který byl také smrtelně nemocný a získal věhlas svou inspirativní přednáškou na téma "Dosažení svých dětských snů". Abrams nabídl profesorovi (který byl také celoživotní fanoušek Star Treku) malou roli ve filmu Star Trek (2009). Paush se stal  členem osádky můstku USS Kelvin, bohužel však zemřel na konci roku 2008. Předtím než mohl vidět sám sebe na velké plátně. Ve Star Treku bude žít navždy.

V následující ukázce můžeme vidět Randy Paushe v žluté uniformě říkajícího "Kapitáne, máme obraz".

Zdroj: www.trekmovie.com
admirál flotily sarao
autor: sarao
vydáno: po 31. prosince 2012
přečteno: 4066x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG